
Azonnal vàltanék asszimmetrikus drótozásra de az ATC-be nem tudom begyugni

Részemről nagyon köszönöm ezt az információt.sutemenyx írta: ↑2022.11.05., szomb. 21:13Miközben egyébként egy asszimetrikus, csavart érpáron pontosan ugyanúgy oltódik ki a zavar, mint a szimmetrikuson, ahol magát a hasznos jelet pontosan ugyanúgy két vezeték viszi. Ez a szimmetrikus továbbítás zajelnyomása jobbság ez mese habbal. A lényeg nem ez, hanem, hogy ha földfüggetlen a két jelvezeték -ami egyébként kizárólag trafós szimmetrizálás/asszimetrizálásnál valósul meg-, az opampos átalakításnál nem. Előbbinél az az előny, hogy a harmadik szálon keresztül összetestelhetők a készülékek, így nem lesz köztük potenciálkülönbség, mégis a földfüggetlen, szimmetrikus átvitel okán nem alakulhat ki földhurok és ezzel zaj. Tehát a szimmetrikus átvitel egyetlen előnye akkor valósul meg, ha trafós leválasztású, egyébként egy marhaság az egész, mert a földhurok kikerülhető azzal is, ha a láncban csak 1 elem van védőföldezve, a többi földeletlen, duplaszigetelésű táppal ellátott.diagnet írta: ↑2022.11.05., szomb. 20:35viewtopic.php?p=2591201#p2591201
Ellenjegyzésre került, hogy a készülékek felépítésétől és a szimmetrizáló fokozat minőségétől függetlenül _=MINDEN=_ esetben jobb XLR-t használni.
Ennyit a szimmetrikus összeköttetés rendkívüli fontosságáról. Kb annyira volt értelme end-user szintű elvárások közé emelni, mint a DSD-t meg az MQA-t.
Ha jól olvasom vissza, a csavart kábeleiden nem is használsz árnyékolást....köszi!sutemenyx írta: ↑2022.11.05., szomb. 22:50Tudom. A hozzászólásom eleje az, ami illeszkedik a tiédhez.
Tudom. A hozzászólásom eleje az, ami illeszkedik a tiédhez.
Milyen rettenetes, iszonyatos szörnyűség is már, hogy az ethernet összeköttetés 4db analóg kommunikációs vonalát is sikerül megoldani szimmetrikusan, trafóval, mindössze 4db csavart érpár használatávalsutemenyx írta: ↑2022.11.05., szomb. 21:13Miközben egyébként egy asszimetrikus, csavart érpáron pontosan ugyanúgy oltódik ki a zavar, mint a szimmetrikuson, ahol magát a hasznos jelet pontosan ugyanúgy két vezeték viszi. Ez a szimmetrikus továbbítás zajelnyomása jobbság ez mese habbal. A lényeg nem ez, hanem, hogy ha földfüggetlen a két jelvezeték -ami egyébként kizárólag trafós szimmetrizálás/asszimetrizálásnál valósul meg-, az opampos átalakításnál nem. Előbbinél az az előny, hogy a harmadik szálon keresztül összetestelhetők a készülékek, így nem lesz köztük potenciálkülönbség, mégis a földfüggetlen, szimmetrikus átvitel okán nem alakulhat ki földhurok és ezzel zaj. Tehát a szimmetrikus átvitel egyetlen előnye akkor valósul meg, ha trafós leválasztású, egyébként egy marhaság az egész, mert a földhurok kikerülhető azzal is, ha a láncban csak 1 elem van védőföldezve, a többi földeletlen, duplaszigetelésű táppal ellátott.diagnet írta: ↑2022.11.05., szomb. 20:35viewtopic.php?p=2591201#p2591201
Ellenjegyzésre került, hogy a készülékek felépítésétől és a szimmetrizáló fokozat minőségétől függetlenül _=MINDEN=_ esetben jobb XLR-t használni.
Ennyit a szimmetrikus összeköttetés rendkívüli fontosságáról. Kb annyira volt értelme end-user szintű elvárások közé emelni, mint a DSD-t meg az MQA-t.
Miközben egyébként egy asszimetrikus, csavart érpáron pontosan ugyanúgy oltódik ki a zavar, mint a szimmetrikuson, ahol magát a hasznos jelet pontosan ugyanúgy két vezeték viszi. Ez a szimmetrikus továbbítás zajelnyomása jobbság ez mese habbal. A lényeg nem ez, hanem, hogy ha földfüggetlen a két jelvezeték -ami egyébként kizárólag trafós szimmetrizálás/asszimetrizálásnál valósul meg-, az opampos átalakításnál nem. Előbbinél az az előny, hogy a harmadik szálon keresztül összetestelhetők a készülékek, így nem lesz köztük potenciálkülönbség, mégis a földfüggetlen, szimmetrikus átvitel okán nem alakulhat ki földhurok és ezzel zaj. Tehát a szimmetrikus átvitel egyetlen előnye akkor valósul meg, ha trafós leválasztású, egyébként egy marhaság az egész, mert a földhurok kikerülhető azzal is, ha a láncban csak 1 elem van védőföldezve, a többi földeletlen, duplaszigetelésű táppal ellátott.diagnet írta: ↑2022.11.05., szomb. 20:35viewtopic.php?p=2591201#p2591201
Ellenjegyzésre került, hogy a készülékek felépítésétől és a szimmetrizáló fokozat minőségétől függetlenül _=MINDEN=_ esetben jobb XLR-t használni.
viewtopic.php?p=2591201#p2591201
Nézegetve a legdrágább végerősítőket, nekem úgy tűnik, a legtöbbje aszimmetrikus felépítésű, csak a bemenetén van egy átalakító, a kategóriában kötelező szolgáltatásként alkalmazott XLR bemenet jelét aszimmetrikussá alakítani. Persze meg lehet oldani azt is, hogy a plusz áramkör ellenére a hifistának jobban tessék a XLR bemenet "hangja"...
A komolyabb készülékeknél eleve natív szimmetrikus bemenet van, ott nem kell semmilyen átalakítás, ott a szimmetrikus jelvezetés az abszolút nyerő természetesen. A mai komolyabb dac csipek de az analóg lemezjátszó korrekciós erősítők is mind eleve szimmetrikus be és kimenetűek, ha ezt tarjuk végig a rendszerben egészen a hangsugárzóig (a hangerőszabályzást is beleértve), akkor járunk a legjobban, ezen kár vitázni, mindegy, milyen hosszúak az összekötő vezetékek. Az más kérdés, hogy a szimmetrikus rendszer önmagában nem garantálja a hangminőséget, tehát, ha nem elég jó egy szimmetrikus végfok vagy előfok, akkor a végeredmény sem lesz jó, hiába full szimmetrikus a rendszer.
Szerintem kb. azt, mint a "igazán gondosan megépített készülékek"fülelek írta: ↑2022.11.05., szomb. 11:47Nem a csatlakozásnál alakítják ki, hanem a bemeneti/kimeneti elektronikával, ami általában picit ront az eredményen.
De a szimmetrikus kábel elrendezés valóban több szempontból is előnyös. Rövid kábeleknél ez az előny kisebb, tehát az aszimmetrikus összekötéssel is lehet jó hangot csinálni.
Ez a "tisztességes" kifejezés, ami elég gyakori itt az avx-en mit jelent? Jó, de annyira mégsem?![]()
cables írta: ↑2022.11.05., szomb. 10:27Ez totális tévedés. Az XLR csatikkal szerelt készülékek jó része alapvetően aszimmetrikus szerkezetű, csak a csatlakozásnál alakítják ki a szimmetrikus csatlakozás lehetőségét. De még ettől eltekintve sem igaz a mondat. Nemhogy tisztességes, de kiemelkedően jó, high-end színvonalú RCA IC kábelek készíthetők elfogadható áron.asebestyen írta: ↑2022.11.05., szomb. 09:59
,,, Csak hát ha az a kérdés, hogy egy igazán tisztességes drót az milyen, hát az szimmetrikus. ..
Ugye így indult....asebestyen írta: ↑2022.11.04., pén. 17:20
A tisztességes IC drót úgy kezdődik, hogy szimmetrikus, XLR dugók vannak a végein és 2 valódi szimmetrikus felépítésű elektronikát köt össze. 4m-es távolságra meg főleg. A többi ...![]()
Ez totális tévedés. Az XLR csatikkal szerelt készülékek jó része alapvetően aszimmetrikus szerkezetű, csak a csatlakozásnál alakítják ki a szimmetrikus csatlakozás lehetőségét. De még ettől eltekintve sem igaz a mondat. Nemhogy tisztességes, de kiemelkedően jó, high-end színvonalú RCA IC kábelek készíthetők elfogadható áron.asebestyen írta: ↑2022.11.05., szomb. 09:59
,,, Csak hát ha az a kérdés, hogy egy igazán tisztességes drót az milyen, hát az szimmetrikus. ..
Én olyan hosszúságú kábeleket használok, amik elegendőek az adott helyre. Eszembe sem jutna 1 méteres helyett 2 méterest betenni, ha elég az egy is. Fordítva mondjuk nem is lehetne…audioline írta: ↑2022.11.04., pén. 22:43Nincs minden egyes rendszerre/helyzetre érvényes okosság. Ez van.
Talán a tápkábel az egyetlen, ahol az 1m minimum kötelező! Az 1,5/2 gyakran még jobb. A 3m meg akár rosszabb.Vonal szinten abszolút nem egyértelmű a dolog. Inkább 50cm jó kábel, mint 1,5m hitvány. Ahol "antennaként" (is) viselkedik egy kábel, ott főleg jobb a rövidebb. Koax esetében úgy vettem észre, nem ritkán a rövidebb a nyerő. Szerinted hülyeség? Nem baj. A többi bölcselet között talán elfér.
![]()
Igen, itthon sokan nem engedhetik meg maguknak, de sajnos ez a tényeken nem változtat. Nem jelenti, hogy nem szimmetrikus felépítésű rendszeren nem lehet élvezni a zenehallgatást. Lehet. Csak hát ha az a kérdés, hogy egy igazán tisztességes drót az milyen, hát az szimmetrikus. És azzal szemben, amit Áki írt, hogy elkezdtünk végre tudatosan kábelezni és ez milyen marha jó, én ehelyett a kezdjünk tudatosan rendszert építenit ajánlom. Ennek része a kábelezés is természetesen. Viszont amikor megy a szenvedés, hogy jajj, kéne még egy kábel, de nincs annyi pénzem, hogy vegyek még egy ugyan olyat, mint ami van, vagy az a kérdés, hogy 4m-en máshogy fog e szólni ugyanaz az RCA, mint 1 méteren, vagy hogy miként spóroljak a kábelek hosszán, stb, akkor ott a rendszer szarul van felépítve, szarul van elhelyezve, a rendszerre szánt pénz aránytalanul van elköltve. Előre szólok, ez nem személyes. Nem kell rajta megsértődni és megkérdezni, hogy XY azért hallgathat-e úgy zenét jó minőségben, igaz Trane?
Ez a fórum talán soha nem jött volna létre, ha az alapító gárda azt firtatta volna, ki mennyire tekinthető hobbitársnak, vagy hogy kinek mit kellene hallania.Rock60 írta: ↑2022.11.04., pén. 17:31Ha valaki előre eldönti, hogy úgysem hallana különbséget az 1 és a 4 méteres madzag között, és az a lényeg, hogy " műszakilag " rendben legyen a dolog, némi esztétikával fűszerezve, az nyugodtan megvehetné az első útjába kerülö hifitornyot is, és punktum. Jelentős dologok persze nem itt nem dőlnek el, legfeljebb az, hogy ez Neked nem igazán a hobbid, nem is kívánod azzá tenni, szemben az itt időző forumtársakkal, akik kedvéért, illetve közreműködésével létrejött ez a fórum.
Ez oké, de a készülékek igen nagy többsége nem ilyen. Még csak nem is engedheti meg magának a többség sztem.