A gyakorlatban ez készülék (implementáció) függő. Vannak például egészen kiváló hangú DAC-ok, amelyek álomszépen szólnak SPDIFről, ugyanakkor el van baltázva az USB implementáció, így arról meg csak egy belépő szintet hoznak. Egyszóval érdemes próbálgatni, kisérletezni.
Nézzük mi az elmélet. Elméletileg a legjobb az I2S, mert ez az órajelet is átviszi, így nem a DAC-nak kell a digitális jelből kibányásznia az órajelet, aminek a bizonytalansága (jitter) okozza a legtöbb gondot a digitális technikában. Sajnos az I2S készüléken belüli rövid jelútra lett tervezve, nem két készülék közé. Hosszabban vezetve bizonytalanná válhat a jel átvitel, így bőven lehetséges, hogy amit nyernénk vele, azt el is veszítjük egyből. Nagyon kevés készülék támogatja, és nincs rá csatlakozó szabvány, használnak HDMI-t, RJ45-t, miegymást. A gyakorlatban ez leginkább azonos gyártó készülékei között működik csak.
Speciális eset, ha két készülék között két kábel megy, az egyik az adatjelet, a másik az órajelet viszi át, így master/slave üzemmódban tudnak működni. Ennek egy profibb megvalósítása inkább a studio technikában jellemező ahol van egy nagypontosságú központi órajelgenerátor, és minden más cucc innen kapja az órajelet, így tökéletes szinkronban tudnak dolgozni.
Ha elég a max. 192/24 felbontás és nem kell DSD vagy MQA, akkor a következő legjobb az AES/EBU (ez a szimmetrikus jelvezetés miatt kevésbé zajérzékeny), vagy a BNC csatlakozós koax. Ugye olyan nincs hogy natív digitális jelátvitel, minden digitális jelet valamilyen analóg csatornán, egy vivőjel modulációjával továbbítunk. Az SPDIF szabványban a vivő megahertzes tartományban van, itt már a kábelek hullámimpedancia illesztésére is figyelni kell, erre azonban az RCA csatlakozó alkalmatlan, a BNC viszont tökéletes, Sajnos akár forrás akár DAC oldalon nagyon kevés készülék rendelkezik BNC csatlakozóval.
Ha DSD, MQA vagy magasabb felbontásra van szükség, akkor nincs más választás csak az USB. Ez sem erre lett eredetileg kitalálva, de a kezdeti bénázás után a komolyabb gyártók már megtanulták helyesen implementálni.
Végül ott van a TOSlink, ami elméletileg a leggyengébb, de nagyon hasznos tud lenni, mert nem teremt galvanikus kapcsolatot a készülékek között, így hatékony földhurok kialakulása ellen.