Azt is leírtam már, hogy a zajforrás utáni nyomozásban az első dolgom az volt, hogy a mobileszközöket kikapcsoltam. A felvételt mobiltelefonnal készítettem ugyan, de akkor is hallatszott a kercegés, amikor a mobiltelefon ki volt kapcsolva.
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök
Online
- Aszpirin
- Kiemelt Moderátor
- Hozzászólások: 6828
- Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
- Értékelés: 5994
- Tartózkodási hely: Szár
Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök
- Fő rendszer: Mac (Roon Server) | Thorens 206 + Goldring 2200 | NAD M55 → NAD M33 → Audio Physic Classic 20
- Fejes rendszer: Mac (Roon Server) → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
- Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett
Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök
Mobiltelefon?Aszpirin írta: ↑2020.01.09., csüt. 18:54Igen-igen, ezt keresem, de sajnos egyelőre nem tudok rájönni, mi lehet az. Amit ki lehet húzni konnektorból, azt mindent kihúztam. A fix bekötésű dolgokat már felsoroltam. A fűtési rendszerem nem olyan szofisztikált (egyelőre), egy 30 éves nyílt rendszerű FÉG kazán hasonló korú szobatermosztát által vezérelvejuliush írta: ↑2020.01.09., csüt. 18:25Tekintve a jelenség periodicitását és legalábbis látszólagos függetlenségét a hifi-rendszeredtől, egyelőre mellőzve a terjedés módját én nem zárnám ki valamelyik háztartásbeli fogyasztódat lehetséges forrásként! Érdemes lehet végigvenni őket különös tekintettel a működésük ismétlődő jellegére, esetleges impulzus-jellegű vezérlőjeleket keresve. Esetleg egy időjárásjelző állomás kültéri egységgel, amely kb. félpercenként kommunikál a beltérivel? Valamilyen egyéb intelligens kütyü periódikus működéssel? Vagy egy rakoncátlan keringető-, átemelő szivattyú?(lehet röhögni, a tavaly a kazános azt mondta, ezek még jó sokáig bírják, nekem meg most egyelőre nincs túl sok kedvem új kazánnal, kéménnyel stb bajlódni), ezt nyáron teljesen lezárom és áramtalanítom is, a kercegő jelenség viszont nyáron is fennállt.
Ezt júliusban rögzítettem: (az alapzajtól tekints el, az erősítő tökig ki volt tekerve, és a telefont odanyomtam a hangszóró elé... a lényeget úgyis meghallod): https://www.dropbox.com/l/scl/AADJAnX-W ... mAwnn467zk
Lényegében mindegy is, mert ezt csak arra hoztam fel, hogy Hollóházinak igaza van, úszkálunk otthon a zavarjelekben, és a fenti felvétel tökéletes bizonyíték arra, hogy ezek hallható zavarokat tudnak okozni az analóg áramkörökben. Nekem egyébként nagyon digitális eredetűnek tűnik ez a konkrét példa így "fülre".
- mgus
- Törzsvendég
- Hozzászólások: 1525
- Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
- Értékelés: 377
- Tartózkodási hely: Budapest
Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök
Ez csakis idegen fajtól eredő hang lehet mint a transformersbe a energon mérő figyelő detektor hangja,Aszpirin írta: ↑2020.01.09., csüt. 18:54Igen-igen, ezt keresem, de sajnos egyelőre nem tudok rájönni, mi lehet az. Amit ki lehet húzni konnektorból, azt mindent kihúztam. A fix bekötésű dolgokat már felsoroltam. A fűtési rendszerem nem olyan szofisztikált (egyelőre), egy 30 éves nyílt rendszerű FÉG kazán hasonló korú szobatermosztát által vezérelvejuliush írta: ↑2020.01.09., csüt. 18:25Tekintve a jelenség periodicitását és legalábbis látszólagos függetlenségét a hifi-rendszeredtől, egyelőre mellőzve a terjedés módját én nem zárnám ki valamelyik háztartásbeli fogyasztódat lehetséges forrásként! Érdemes lehet végigvenni őket különös tekintettel a működésük ismétlődő jellegére, esetleges impulzus-jellegű vezérlőjeleket keresve. Esetleg egy időjárásjelző állomás kültéri egységgel, amely kb. félpercenként kommunikál a beltérivel? Valamilyen egyéb intelligens kütyü periódikus működéssel? Vagy egy rakoncátlan keringető-, átemelő szivattyú?(lehet röhögni, a tavaly a kazános azt mondta, ezek még jó sokáig bírják, nekem meg most egyelőre nincs túl sok kedvem új kazánnal, kéménnyel stb bajlódni), ezt nyáron teljesen lezárom és áramtalanítom is, a kercegő jelenség viszont nyáron is fennállt.
Ezt júliusban rögzítettem: (az alapzajtól tekints el, az erősítő tökig ki volt tekerve, és a telefont odanyomtam a hangszóró elé... a lényeget úgyis meghallod): https://www.dropbox.com/l/scl/AADJAnX-W ... mAwnn467zk


MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.
Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök
Mi voltunk barátommal, akik elmentünk Hollóházihoz, hogy megbizonyosodjunk a kristálygömbök hatásáról!hollohazi írta: ↑2020.01.09., csüt. 16:48Igen, lehet, hogy így van, de ha én nem azt tapasztalom, hogy ezek az alkalmazások nem esnek egybe a rendszerem szinergia jellemzőivel, érdektelenek lennének számomra. Van itt viszont egyAszpirin írta: ↑2020.01.09., csüt. 15:44Nekem az a személyes problémám, hogy nagyjából bármiről olvasok tesztet a hifikütyüről, az esetek 95%-ában mindig ugyanazt olvasom (és nem csak az ontopik ezoterikus termékek bevetsénél, hanem kábelcseréknél. stb.). Amikert írtál: természetesebb, zeneibb, részletezőbb. jobb basszus, stb stb stb. Minden hifistát megszólt valamelyik ezek közül, de meddig lehet fokozni a zeneiséget, a részletezőséget, a basszus pontosságát ÉS minden egyéb hifis jellemzőt?hollohazi írta: ↑2020.01.09., csüt. 07:52Ahogy végig olvasom több cég több, különböző termékének terméktapasztalatát/több száz termékről van szó/, nem lehet nem észrevenni, hogy mindegyik beszámoló arról szól, hogy ezen alkalmazások hatására a hang természetesebb, részletezőbb, lágyabb, folyékonyabb, zeneibb lesz/megjelenik a libabőr effektus, eltűnik, vagy csökken egyfajta feszültség, műviség a teremben, a hangban, nagy mértékben fokozódik a zenehallgatási kedv, öröm. Ez mindamellett nagy térrel, erőteljesebb, pontosabb basszus tartománnyal, nagyobb dinamikával, nagy jelenlétérzettel párosul. Ezek a beszámolók pontosan egybeesnek az általam tapasztalt hatásokkal, jellemzőkkel és egyben felhívják a figyelmet arra, hogy nem csak akusztikusan kell kezelni a hifi szobát, mert lehet , hiába cserélgetjük a készülékeinket, kábeleinket.![]()
A kérdés költői, mert sajnos én is észrevettem magamon, hogy minden "fejlesztésnél" ezeket a hifis közhelyeket élem meg.
közeli esemény, amikor két látogatóm megkért, hogy vigyem ki a helyiségből a SAL-féle térharmonizáló gömböket úgy, miközben forog a CD/egy koncert felvétel/. Ahogy kivittem őket az önkéntelen reakció ez volt: "Mostantól kommersz hifi szól". Vigyem vissza, lássuk mi történik. Ahogy visszavittem a jobb oldalit: eltűnik a csörgő keménysége, nő a színpad, ahogy a baloldalit beviszem, szinte lépésenként nő a bal oldalon is a színpad mérete, stb.
A gömbök a hangdoboz-állvány lábainál a belső oldalon voltak.
Zenehallgatás.
A hang korrekt, tere precíz, hangszerek helyzete jól felismerhető, kellemesen hallgatható.
Nekem egy kicsit a mélytartomány dinamika hiányos volt. Igaz én egy 30cm-s mélynyomóval élek együtt. Ebben a kis szélessávú dobozban meg egy talán 10cm-s hangszóró van. De, így is le a kalappal a teljesítménye előtt!
Hollóházi zenehallgatás közben felkapta mind a két gömböt és átvitte a másik szobába.
A hatást én úgy tudnám legjobban leírni, mint mikor az ember vesz egy jó hangfal-, vagy összekötőkábelt és még nincs bejáratva, akkor hallgatja meg először. Lehet hallgatni, de még nyers hangú.
Aztán vissza hozott egyet és ahogy a hangdobozhoz közelített vele egyre jobban változott meg annak hangja jó irányba. Elég megdöbbentő volt a hatás!
Majd a másikat is visszatette a helyére. Itt is lehetett hallani, ahogy közelít a gömbbel, úgy ál vissza a legelső hangkép.
Hát a gömbök hatása nem az a „mintha hallanék valamit”! Elég süketnek kell lenni annak, aki ezt nem hallj meg!
Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök
hollohazi írta: ↑2020.01.09., csüt. 16:48Igen, lehet, hogy így van, de ha én nem azt tapasztalom, hogy ezek az alkalmazások nem esnek egybe a rendszerem szinergia jellemzőivel, érdektelenek lennének számomra. Van itt viszont egyAszpirin írta: ↑2020.01.09., csüt. 15:44Nekem az a személyes problémám, hogy nagyjából bármiről olvasok tesztet a hifikütyüről, az esetek 95%-ában mindig ugyanazt olvasom (és nem csak az ontopik ezoterikus termékek bevetsénél, hanem kábelcseréknél. stb.). Amikert írtál: természetesebb, zeneibb, részletezőbb. jobb basszus, stb stb stb. Minden hifistát megszólt valamelyik ezek közül, de meddig lehet fokozni a zeneiséget, a részletezőséget, a basszus pontosságát ÉS minden egyéb hifis jellemzőt?hollohazi írta: ↑2020.01.09., csüt. 07:52Ahogy végig olvasom több cég több, különböző termékének terméktapasztalatát/több száz termékről van szó/, nem lehet nem észrevenni, hogy mindegyik beszámoló arról szól, hogy ezen alkalmazások hatására a hang természetesebb, részletezőbb, lágyabb, folyékonyabb, zeneibb lesz/megjelenik a libabőr effektus, eltűnik, vagy csökken egyfajta feszültség, műviség a teremben, a hangban, nagy mértékben fokozódik a zenehallgatási kedv, öröm. Ez mindamellett nagy térrel, erőteljesebb, pontosabb basszus tartománnyal, nagyobb dinamikával, nagy jelenlétérzettel párosul. Ezek a beszámolók pontosan egybeesnek az általam tapasztalt hatásokkal, jellemzőkkel és egyben felhívják a figyelmet arra, hogy nem csak akusztikusan kell kezelni a hifi szobát, mert lehet , hiába cserélgetjük a készülékeinket, kábeleinket.![]()
A kérdés költői, mert sajnos én is észrevettem magamon, hogy minden "fejlesztésnél" ezeket a hifis közhelyeket élem meg.
közeli esemény, amikor két látogatóm megkért, hogy vigyem ki a helyiségből a SAL-féle térharmonizáló gömböket úgy, miközben forog a CD/egy koncert felvétel/. Ahogy kivittem őket az önkéntelen reakció ez volt: "Mostantól kommersz hifi szól". Vigyem vissza, lássuk mi történik. Ahogy visszavittem a jobb oldalit: eltűnik a csörgő keménysége, nő a színpad, ahogy a baloldalit beviszem, szinte lépésenként nő a bal oldalon is a színpad mérete, stb.
Online
(lehet röhögni, a tavaly a kazános azt mondta, ezek még jó sokáig bírják, nekem meg most egyelőre nincs túl sok kedvem új kazánnal, kéménnyel stb bajlódni), ezt nyáron teljesen lezárom és áramtalanítom is, a kercegő jelenség viszont nyáron is fennállt.
Ezt júliusban rögzítettem: (az alapzajtól tekints el, az erősítő tökig ki volt tekerve, és a telefont odanyomtam a hangszóró elé... a lényeget úgyis meghallod): https://www.dropbox.com/l/scl/AADJAnX-W ... mAwnn467zk
Lényegében mindegy is, mert ezt csak arra hoztam fel, hogy Hollóházinak igaza van, úszkálunk otthon a zavarjelekben, és a fenti felvétel tökéletes bizonyíték arra, hogy ezek hallható zavarokat tudnak okozni az analóg áramkörökben. Nekem egyébként nagyon digitális eredetűnek tűnik ez a konkrét példa így "fülre".
- Aszpirin
- Kiemelt Moderátor
- Hozzászólások: 6828
- Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
- Értékelés: 5994
- Tartózkodási hely: Szár
Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök
Igen-igen, ezt keresem, de sajnos egyelőre nem tudok rájönni, mi lehet az. Amit ki lehet húzni konnektorból, azt mindent kihúztam. A fix bekötésű dolgokat már felsoroltam. A fűtési rendszerem nem olyan szofisztikált (egyelőre), egy 30 éves nyílt rendszerű FÉG kazán hasonló korú szobatermosztát által vezérelvejuliush írta: ↑2020.01.09., csüt. 18:25Tekintve a jelenség periodicitását és legalábbis látszólagos függetlenségét a hifi-rendszeredtől, egyelőre mellőzve a terjedés módját én nem zárnám ki valamelyik háztartásbeli fogyasztódat lehetséges forrásként! Érdemes lehet végigvenni őket különös tekintettel a működésük ismétlődő jellegére, esetleges impulzus-jellegű vezérlőjeleket keresve. Esetleg egy időjárásjelző állomás kültéri egységgel, amely kb. félpercenként kommunikál a beltérivel? Valamilyen egyéb intelligens kütyü periódikus működéssel? Vagy egy rakoncátlan keringető-, átemelő szivattyú?

Ezt júliusban rögzítettem: (az alapzajtól tekints el, az erősítő tökig ki volt tekerve, és a telefont odanyomtam a hangszóró elé... a lényeget úgyis meghallod): https://www.dropbox.com/l/scl/AADJAnX-W ... mAwnn467zk
Lényegében mindegy is, mert ezt csak arra hoztam fel, hogy Hollóházinak igaza van, úszkálunk otthon a zavarjelekben, és a fenti felvétel tökéletes bizonyíték arra, hogy ezek hallható zavarokat tudnak okozni az analóg áramkörökben. Nekem egyébként nagyon digitális eredetűnek tűnik ez a konkrét példa így "fülre".
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.01.09., csüt. 19:09-kor.
- Fő rendszer: Mac (Roon Server) | Thorens 206 + Goldring 2200 | NAD M55 → NAD M33 → Audio Physic Classic 20
- Fejes rendszer: Mac (Roon Server) → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
- Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett
Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök
Tekintve a jelenség periodicitását és legalábbis látszólagos függetlenségét a hifi-rendszeredtől, egyelőre mellőzve a terjedés módját én nem zárnám ki valamelyik háztartásbeli fogyasztódat lehetséges forrásként! Érdemes lehet végigvenni őket különös tekintettel a működésük ismétlődő jellegére, esetleges impulzus-jellegű vezérlőjeleket keresve. Esetleg egy időjárásjelző állomás kültéri egységgel, amely kb. félpercenként kommunikál a beltérivel? Valamilyen egyéb intelligens kütyü periódikus működéssel? Vagy egy rakoncátlan keringető-, átemelő szivattyú?Aszpirin írta: ↑2020.01.09., csüt. 17:41Nem, sajnos. Ha nincs bekapcsolva a lemezjátszó (motor), sőt, ha ki van húzva a motor tápja, akkor is ott a kercenés.
Mi több, ha lehúzom a phonokábelt a lemezjátszóról, akkor is (ez akár érthető is, szabad kábelvég antennaként viselkedik, de itt lehet ludas a lemezjátszó, mert az ilyen zavarok szerintem el kellene hallgassanak, ha beledugom a kábelt, már ha minden földelés és árnyékolás a helyén van). Ha a phonokábelt kihúzom a phono előerősítőből, akkor megszűnik. És mint mondtam, ezt minden phonokábellel műveli.
Két dolog is van itt szvsz:
- mi a zavarforrás (ez az ezoterikus része a dolognak egyelőre)
- miért nem véd a lemezjátszó (hangszedő???) az ilyen hangfrekvenciás zavarforrás ellen, ha bele van dugva a phono kábel (és a lemezjátszó GND-pontja is össze van kötve a phono GND-jével)? (itt megáll a tudományom, analóg elektronikában korlátozottak az ismereteim)
Gyula
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
Online
Ennyire már nem vagyok kezdő
Két különböző erősítővel próbáltam, és mindkettőnél közösített GND-vel IS (tehát földelőkábel a lemezjátszó és phono, valamint a phono és integrált erősítő között is - van jelenleg is.)
- Aszpirin
- Kiemelt Moderátor
- Hozzászólások: 6828
- Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
- Értékelés: 5994
- Tartózkodási hely: Szár
Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök
Nem jó sajnos a második tipp.
Ennyire már nem vagyok kezdő

Két különböző erősítővel próbáltam, és mindkettőnél közösített GND-vel IS (tehát földelőkábel a lemezjátszó és phono, valamint a phono és integrált erősítő között is - van jelenleg is.)
- Fő rendszer: Mac (Roon Server) | Thorens 206 + Goldring 2200 | NAD M55 → NAD M33 → Audio Physic Classic 20
- Fejes rendszer: Mac (Roon Server) → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
- Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett
Online

Csak a megoldás nem tetszik valahogy
- Aszpirin
- Kiemelt Moderátor
- Hozzászólások: 6828
- Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
- Értékelés: 5994
- Tartózkodási hely: Szár
Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök
No, ez már valódi megfejtés, és ha jól bele gondolok, nem is annyira ezoterikus

Csak a megoldás nem tetszik valahogy

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.01.09., csüt. 17:59-kor.
- Fő rendszer: Mac (Roon Server) | Thorens 206 + Goldring 2200 | NAD M55 → NAD M33 → Audio Physic Classic 20
- Fejes rendszer: Mac (Roon Server) → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
- Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett
Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök
Szerintem Te vagy az okaAszpirin írta: ↑2020.01.09., csüt. 16:08Viszont a korábbi téma, a mindenféle zavarok kapcsán - van nekem is egy lassan ezotériássá váló problémám, amitől nem tudok szabadulni, és nincs meg az oka már hosszú ideje.
Egy zavarforrásról van szó, amelyet a hanglemez-lejátszásnál hallok, nem túl idegesítő, de ott van, és nem hajlandó nem ott lenni: egy 28-32 másodpercenként rendszeresen jelentkező, kb másfél másodperc hosszú "kercenés" (vagy "rekedt ciripelés").
Nem a phono a hibás, mert eddig minden nálam járt phono-val hallottam. Az erősítő sem, mert két erősítő is produkálta. A lemezjátszó sem, mert ha lehúzom a phono kábelt a lemezjátszóról, akkor is hallható. Ha viszont lehúzom a phono IC-t a phonóról, akkor megszűnik, innen gindolom, hogy "légbőlkapott" zavarról van szó, nem a hálózaton jön. Eddig 3 különböző phono kábellel próbáltam, mindegyik produkálja, tehát nem egy konkrét kábel hibája.
Szinte mindent megtettem, hogy megtaláljam a zavarforrást: kikapcsoltam a modileszközöket, majd kihúztam a konnektorokból az összes digitális eszközt (wifi routert is) a ház minden helyiségében. A rendszerből is kiszedtem mindent (tápregenerátort, minden egyéb eszközt), csak a feltétlenül szükségesek maradtak: lemezjátszó, phono, integrált erősítő, hangfalak, és az ezeket összekötő kábelek. Amikor még így is jött a rejtélyes, félpercenként ismétlődő kercenés, akkor kihúztam a táphálózatból MINDENT, ami nem fixen van bekötve (a konyhában a főzőlap, a sütő és a mosogatógép fix bekötésűek, ezeket nem lehet csak úgy kihúzni a konnektorból), és lekapcsoltam az összes világítótestet. A kercenés nem tűnt el. Kimerültem az ötletekből, szerintem a zavarforrás házon kívül kell legyen, de hogy mi lehet, az egy rejtély...
A kercenésekről van hangfelvételem, igaz, csak telefonnal, és tökig feltekert erősítővel, a hangfalhoz közel helyezve a telefont, tehát jó zajos már így, de a lényeg tökéletesen hallatszik.
Na, aki megfejti ezt a dolgot nekem, az kap tőlem egy láda sört vagy egy jófajta single malt whiskeyt.![]()
Majd figyeld meg.
Ha nem vagy a szobában nem fogod hallani
AudioPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref, Soulnote A3 erősítő, Odeon Helix hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt,Hana Umami Red pu Soulnote E1 phono ,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Hydrasound usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Technics SP10mk2+Glanz10Bt,Hana Umami Red pu Soulnote E1 phono ,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Hydrasound usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Online
Mi több, ha lehúzom a phonokábelt a lemezjátszóról, akkor is (ez akár érthető is, szabad kábelvég antennaként viselkedik, de itt lehet ludas a lemezjátszó, mert az ilyen zavarok szerintem el kellene hallgassanak, ha beledugom a kábelt, már ha minden földelés és árnyékolás a helyén van). Ha a phonokábelt kihúzom a phono előerősítőből, akkor megszűnik. És mint mondtam, ezt minden phonokábellel műveli.
Két dolog is van itt szvsz:
- mi a zavarforrás (ez az ezoterikus része a dolognak egyelőre)
- miért nem véd a lemezjátszó (hangszedő???) az ilyen hangfrekvenciás zavarforrás ellen, ha bele van dugva a phono kábel (és a lemezjátszó GND-pontja is össze van kötve a phono GND-jével)? (itt megáll a tudományom, analóg elektronikában korlátozottak az ismereteim)
- Aszpirin
- Kiemelt Moderátor
- Hozzászólások: 6828
- Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
- Értékelés: 5994
- Tartózkodási hely: Szár
Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök
Nem, sajnos. Ha nincs bekapcsolva a lemezjátszó (motor), sőt, ha ki van húzva a motor tápja, akkor is ott a kercenés.
Mi több, ha lehúzom a phonokábelt a lemezjátszóról, akkor is (ez akár érthető is, szabad kábelvég antennaként viselkedik, de itt lehet ludas a lemezjátszó, mert az ilyen zavarok szerintem el kellene hallgassanak, ha beledugom a kábelt, már ha minden földelés és árnyékolás a helyén van). Ha a phonokábelt kihúzom a phono előerősítőből, akkor megszűnik. És mint mondtam, ezt minden phonokábellel műveli.
Két dolog is van itt szvsz:
- mi a zavarforrás (ez az ezoterikus része a dolognak egyelőre)
- miért nem véd a lemezjátszó (hangszedő???) az ilyen hangfrekvenciás zavarforrás ellen, ha bele van dugva a phono kábel (és a lemezjátszó GND-pontja is össze van kötve a phono GND-jével)? (itt megáll a tudományom, analóg elektronikában korlátozottak az ismereteim)
- Fő rendszer: Mac (Roon Server) | Thorens 206 + Goldring 2200 | NAD M55 → NAD M33 → Audio Physic Classic 20
- Fejes rendszer: Mac (Roon Server) → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
- Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett
- mgus
- Törzsvendég
- Hozzászólások: 1525
- Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
- Értékelés: 377
- Tartózkodási hely: Budapest
Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök
Jah, én is erre tippelnék, vagy a földelő kábel nincs bekötve az erősítőre.avl2 írta: ↑2020.01.09., csüt. 17:18a lemezjatszas örömei.Aszpirin írta: ↑2020.01.09., csüt. 16:08...Egy zavarforrásról van szó, amelyet a hanglemez-lejátszásnál hallok, nem túl idegesítő, de ott van, és nem hajlandó nem ott lenni: egy 28-32 másodpercenként rendszeresen jelentkező, kb másfél másodperc hosszú "kercenés" ....
Na, aki megfejti ezt a dolgot nekem, az kap tőlem egy láda sört vagy egy jófajta single malt whiskeyt.![]()
nem lehet, hogy akkor maga a keszülek generalja ? valamije 28-32 masodpercenkent feltöltödik, aztan eler egy szintet es ott kisül, aztan kezdi elölröl, igy, ha idöben allando, akkor akár a lemeztanyar forgasaval is lehet összefüggesben (vagy ott maradt valahol rejtve 3 hosszu hajszal, ...)
en arrafele néznék körül
lemezalatetet valtoztatva is megmarad ?
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.
Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök
a lemezjatszas örömei.Aszpirin írta: ↑2020.01.09., csüt. 16:08...Egy zavarforrásról van szó, amelyet a hanglemez-lejátszásnál hallok, nem túl idegesítő, de ott van, és nem hajlandó nem ott lenni: egy 28-32 másodpercenként rendszeresen jelentkező, kb másfél másodperc hosszú "kercenés" ....
Na, aki megfejti ezt a dolgot nekem, az kap tőlem egy láda sört vagy egy jófajta single malt whiskeyt.![]()
nem lehet, hogy akkor maga a keszülek generalja ? valamije 28-32 masodpercenkent feltöltödik, aztan eler egy szintet es ott kisül, aztan kezdi elölröl, igy, ha idöben allando, akkor akár a lemeztanyar forgasaval is lehet összefüggesben (vagy ott maradt valahol rejtve 3 hosszu hajszal, ...)
en arrafele néznék körül
lemezalatetet valtoztatva is megmarad ?
- hollohazi
- Törzsvendég
- Hozzászólások: 1048
- Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
- Értékelés: 308
- Tartózkodási hely: Balatonfüred
Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök
Igen, lehet, hogy így van, de ha én nem azt tapasztalom, hogy ezek az alkalmazások nem esnek egybe a rendszerem szinergia jellemzőivel, érdektelenek lennének számomra. Van itt viszont egyAszpirin írta: ↑2020.01.09., csüt. 15:44Nekem az a személyes problémám, hogy nagyjából bármiről olvasok tesztet a hifikütyüről, az esetek 95%-ában mindig ugyanazt olvasom (és nem csak az ontopik ezoterikus termékek bevetsénél, hanem kábelcseréknél. stb.). Amikert írtál: természetesebb, zeneibb, részletezőbb. jobb basszus, stb stb stb. Minden hifistát megszólt valamelyik ezek közül, de meddig lehet fokozni a zeneiséget, a részletezőséget, a basszus pontosságát ÉS minden egyéb hifis jellemzőt?hollohazi írta: ↑2020.01.09., csüt. 07:52Ahogy végig olvasom több cég több, különböző termékének terméktapasztalatát/több száz termékről van szó/, nem lehet nem észrevenni, hogy mindegyik beszámoló arról szól, hogy ezen alkalmazások hatására a hang természetesebb, részletezőbb, lágyabb, folyékonyabb, zeneibb lesz/megjelenik a libabőr effektus, eltűnik, vagy csökken egyfajta feszültség, műviség a teremben, a hangban, nagy mértékben fokozódik a zenehallgatási kedv, öröm. Ez mindamellett nagy térrel, erőteljesebb, pontosabb basszus tartománnyal, nagyobb dinamikával, nagy jelenlétérzettel párosul. Ezek a beszámolók pontosan egybeesnek az általam tapasztalt hatásokkal, jellemzőkkel és egyben felhívják a figyelmet arra, hogy nem csak akusztikusan kell kezelni a hifi szobát, mert lehet , hiába cserélgetjük a készülékeinket, kábeleinket.![]()
A kérdés költői, mert sajnos én is észrevettem magamon, hogy minden "fejlesztésnél" ezeket a hifis közhelyeket élem meg.
közeli esemény, amikor két látogatóm megkért, hogy vigyem ki a helyiségből a SAL-féle térharmonizáló gömböket úgy, miközben forog a CD/egy koncert felvétel/. Ahogy kivittem őket az önkéntelen reakció ez volt: "Mostantól kommersz hifi szól". Vigyem vissza, lássuk mi történik. Ahogy visszavittem a jobb oldalit: eltűnik a csörgő keménysége, nő a színpad, ahogy a baloldalit beviszem, szinte lépésenként nő a bal oldalon is a színpad mérete, stb.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő, 47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger
- mgus
- Törzsvendég
- Hozzászólások: 1525
- Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
- Értékelés: 377
- Tartózkodási hely: Budapest
Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök
Általában ezt kell írni, mert például hogy nézne ki hogy ettől a kütyütől rosszabbul fog szólni a rendszered.Aszpirin írta: ↑2020.01.09., csüt. 15:44Nekem az a személyes problémám, hogy nagyjából bármiről olvasok tesztet a hifikütyüről, az esetek 95%-ában mindig ugyanazt olvasom (és nem csak az ontopik ezoterikus termékek bevetsénél, hanem kábelcseréknél. stb.). Amikert írtál: természetesebb, zeneibb, részletezőbb. jobb basszus, stb stb stb. Minden hifistát megszólt valamelyik ezek közül, de meddig lehet fokozni a zeneiséget, a részletezőséget, a basszus pontosságát ÉS minden egyéb hifis jellemzőt?hollohazi írta: ↑2020.01.09., csüt. 07:52Ahogy végig olvasom több cég több, különböző termékének terméktapasztalatát/több száz termékről van szó/, nem lehet nem észrevenni, hogy mindegyik beszámoló arról szól, hogy ezen alkalmazások hatására a hang természetesebb, részletezőbb, lágyabb, folyékonyabb, zeneibb lesz/megjelenik a libabőr effektus, eltűnik, vagy csökken egyfajta feszültség, műviség a teremben, a hangban, nagy mértékben fokozódik a zenehallgatási kedv, öröm. Ez mindamellett nagy térrel, erőteljesebb, pontosabb basszus tartománnyal, nagyobb dinamikával, nagy jelenlétérzettel párosul. Ezek a beszámolók pontosan egybeesnek az általam tapasztalt hatásokkal, jellemzőkkel és egyben felhívják a figyelmet arra, hogy nem csak akusztikusan kell kezelni a hifi szobát, mert lehet , hiába cserélgetjük a készülékeinket, kábeleinket.![]()
A kérdés költői, mert sajnos én is észrevettem magamon, hogy minden "fejlesztésnél" ezeket a hifis közhelyeket élem meg.


MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.
Online
- Aszpirin
- Kiemelt Moderátor
- Hozzászólások: 6828
- Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
- Értékelés: 5994
- Tartózkodási hely: Szár
Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök
Viszont a korábbi téma, a mindenféle zavarok kapcsán - van nekem is egy lassan ezotériássá váló problémám, amitől nem tudok szabadulni, és nincs meg az oka már hosszú ideje.
Egy zavarforrásról van szó, amelyet a hanglemez-lejátszásnál hallok, nem túl idegesítő, de ott van, és nem hajlandó nem ott lenni: egy 28-32 másodpercenként rendszeresen jelentkező, kb másfél másodperc hosszú "kercenés" (vagy "rekedt ciripelés").
Nem a phono a hibás, mert eddig minden nálam járt phono-val hallottam. Az erősítő sem, mert két erősítő is produkálta. A lemezjátszó sem, mert ha lehúzom a phono kábelt a lemezjátszóról, akkor is hallható. Ha viszont lehúzom a phono IC-t a phonóról, akkor megszűnik, innen gindolom, hogy "légbőlkapott" zavarról van szó, nem a hálózaton jön. Eddig 3 különböző phono kábellel próbáltam, mindegyik produkálja, tehát nem egy konkrét kábel hibája.
Szinte mindent megtettem, hogy megtaláljam a zavarforrást: kikapcsoltam a modileszközöket, majd kihúztam a konnektorokból az összes digitális eszközt (wifi routert is) a ház minden helyiségében. A rendszerből is kiszedtem mindent (tápregenerátort, minden egyéb eszközt), csak a feltétlenül szükségesek maradtak: lemezjátszó, phono, integrált erősítő, hangfalak, és az ezeket összekötő kábelek. Amikor még így is jött a rejtélyes, félpercenként ismétlődő kercenés, akkor kihúztam a táphálózatból MINDENT, ami nem fixen van bekötve (a konyhában a főzőlap, a sütő és a mosogatógép fix bekötésűek, ezeket nem lehet csak úgy kihúzni a konnektorból), és lekapcsoltam az összes világítótestet. A kercenés nem tűnt el. Kimerültem az ötletekből, szerintem a zavarforrás házon kívül kell legyen, de hogy mi lehet, az egy rejtély...
A kercenésekről van hangfelvételem, igaz, csak telefonnal, és tökig feltekert erősítővel, a hangfalhoz közel helyezve a telefont, tehát jó zajos már így, de a lényeg tökéletesen hallatszik.
Na, aki megfejti ezt a dolgot nekem, az kap tőlem egy láda sört vagy egy jófajta single malt whiskeyt.
Egy zavarforrásról van szó, amelyet a hanglemez-lejátszásnál hallok, nem túl idegesítő, de ott van, és nem hajlandó nem ott lenni: egy 28-32 másodpercenként rendszeresen jelentkező, kb másfél másodperc hosszú "kercenés" (vagy "rekedt ciripelés").
Nem a phono a hibás, mert eddig minden nálam járt phono-val hallottam. Az erősítő sem, mert két erősítő is produkálta. A lemezjátszó sem, mert ha lehúzom a phono kábelt a lemezjátszóról, akkor is hallható. Ha viszont lehúzom a phono IC-t a phonóról, akkor megszűnik, innen gindolom, hogy "légbőlkapott" zavarról van szó, nem a hálózaton jön. Eddig 3 különböző phono kábellel próbáltam, mindegyik produkálja, tehát nem egy konkrét kábel hibája.
Szinte mindent megtettem, hogy megtaláljam a zavarforrást: kikapcsoltam a modileszközöket, majd kihúztam a konnektorokból az összes digitális eszközt (wifi routert is) a ház minden helyiségében. A rendszerből is kiszedtem mindent (tápregenerátort, minden egyéb eszközt), csak a feltétlenül szükségesek maradtak: lemezjátszó, phono, integrált erősítő, hangfalak, és az ezeket összekötő kábelek. Amikor még így is jött a rejtélyes, félpercenként ismétlődő kercenés, akkor kihúztam a táphálózatból MINDENT, ami nem fixen van bekötve (a konyhában a főzőlap, a sütő és a mosogatógép fix bekötésűek, ezeket nem lehet csak úgy kihúzni a konnektorból), és lekapcsoltam az összes világítótestet. A kercenés nem tűnt el. Kimerültem az ötletekből, szerintem a zavarforrás házon kívül kell legyen, de hogy mi lehet, az egy rejtély...
A kercenésekről van hangfelvételem, igaz, csak telefonnal, és tökig feltekert erősítővel, a hangfalhoz közel helyezve a telefont, tehát jó zajos már így, de a lényeg tökéletesen hallatszik.
Na, aki megfejti ezt a dolgot nekem, az kap tőlem egy láda sört vagy egy jófajta single malt whiskeyt.

- Fő rendszer: Mac (Roon Server) | Thorens 206 + Goldring 2200 | NAD M55 → NAD M33 → Audio Physic Classic 20
- Fejes rendszer: Mac (Roon Server) → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
- Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett
Online
A kérdés költői, mert sajnos én is észrevettem magamon, hogy minden "fejlesztésnél" ezeket a hifis közhelyeket élem meg.
- Aszpirin
- Kiemelt Moderátor
- Hozzászólások: 6828
- Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
- Értékelés: 5994
- Tartózkodási hely: Szár
Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök
Nekem az a személyes problémám, hogy nagyjából bármiről olvasok tesztet a hifikütyüről, az esetek 95%-ában mindig ugyanazt olvasom (és nem csak az ontopik ezoterikus termékek bevetsénél, hanem kábelcseréknél. stb.). Amikert írtál: természetesebb, zeneibb, részletezőbb. jobb basszus, stb stb stb. Minden hifistát megszólt valamelyik ezek közül, de meddig lehet fokozni a zeneiséget, a részletezőséget, a basszus pontosságát ÉS minden egyéb hifis jellemzőt?hollohazi írta: ↑2020.01.09., csüt. 07:52Ahogy végig olvasom több cég több, különböző termékének terméktapasztalatát/több száz termékről van szó/, nem lehet nem észrevenni, hogy mindegyik beszámoló arról szól, hogy ezen alkalmazások hatására a hang természetesebb, részletezőbb, lágyabb, folyékonyabb, zeneibb lesz/megjelenik a libabőr effektus, eltűnik, vagy csökken egyfajta feszültség, műviség a teremben, a hangban, nagy mértékben fokozódik a zenehallgatási kedv, öröm. Ez mindamellett nagy térrel, erőteljesebb, pontosabb basszus tartománnyal, nagyobb dinamikával, nagy jelenlétérzettel párosul. Ezek a beszámolók pontosan egybeesnek az általam tapasztalt hatásokkal, jellemzőkkel és egyben felhívják a figyelmet arra, hogy nem csak akusztikusan kell kezelni a hifi szobát, mert lehet , hiába cserélgetjük a készülékeinket, kábeleinket.

A kérdés költői, mert sajnos én is észrevettem magamon, hogy minden "fejlesztésnél" ezeket a hifis közhelyeket élem meg.
- Fő rendszer: Mac (Roon Server) | Thorens 206 + Goldring 2200 | NAD M55 → NAD M33 → Audio Physic Classic 20
- Fejes rendszer: Mac (Roon Server) → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
- Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett
- hollohazi
- Törzsvendég
- Hozzászólások: 1048
- Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
- Értékelés: 308
- Tartózkodási hely: Balatonfüred
Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök
Mivel én nem vagyok egyetlen cég hivatalos prókátora sem, csupán egyszerű felhasználójuk, a kételyekkel hozzájuk kell fordulni, bizonyára válaszolnak, mint ahogy másoknak is válaszoltak/lásd a Vortex hifi honlapján/.
Én csupán az általam használt termékek működési mechanizmusát szerettem volna megfejteni, így futottam bele egy webshopon keresztül három német cégbe, melyek közül az egyik már 35 éve foglalkozik az ismertetett elméletek alapján termékeik kifejlesztésével. Ha a kétkedők nem hisznek ezek működésében, akkor felvetődik, hogy miből tartják el magukat, viszonteladói hálózatukat 15-35 éve ezek a cégek?
Párhuzamosan ezek az elméletek a gyakorlatban megmagyaráznak jó pár olyan jelenséget a hifiben, amire idáig hiába kerestük a választ./kábelek hangja, biztosítékok hangja,helyes fázis, nyitott aljzatok, wifi, kapcsoló üzemű tápok hangi hatása, a hang természetessége, zeneisége, felbontása, tere, libabőr effektus stb/.
Ugyanakkor elgondolkodtató, hogy testünk/hallásunk/, mennyire érzékeny az impulzus szerű, nagy sebességű felharmonikusokra, bizonyos frekvencia tartományban/50 GS-től/, amit én összekötnék az életminőségre hatással, ami az átlagos háztartásban jelenlévő akár több száz GS érték jelenléte okozhat. https://www.audiophil-online.de/netzfil ... i-bob.html
Ha ugyanis hallunk egy jelenséget, akkor testünk többi szabályzó mechanizmusa hogy reagál ugyanerre a külső terhelés(ek)re, nehezen hihető, hogy sehogy.
Ahogy végig olvasom több cég több, különböző termékének terméktapasztalatát/több száz termékről van szó/, nem lehet nem észrevenni, hogy mindegyik beszámoló arról szól, hogy ezen alkalmazások hatására a hang természetesebb, részletezőbb, lágyabb, folyékonyabb, zeneibb lesz/megjelenik a libabőr effektus, eltűnik, vagy csökken egyfajta feszültség, műviség a teremben, a hangban, nagy mértékben fokozódik a zenehallgatási kedv, öröm. Ez mindamellett nagy térrel, erőteljesebb, pontosabb basszus tartománnyal, nagyobb dinamikával, nagy jelenlétérzettel párosul. Ezek a beszámolók pontosan egybeesnek az általam tapasztalt hatásokkal, jellemzőkkel és egyben felhívják a figyelmet arra, hogy nem csak akusztikusan kell kezelni a hifi szobát, mert lehet , hiába cserélgetjük a készülékeinket, kábeleinket.
Aki ezekből a jelenségekből ki akar maradni szíve joga, megteheti, én szóltam.
Én csupán az általam használt termékek működési mechanizmusát szerettem volna megfejteni, így futottam bele egy webshopon keresztül három német cégbe, melyek közül az egyik már 35 éve foglalkozik az ismertetett elméletek alapján termékeik kifejlesztésével. Ha a kétkedők nem hisznek ezek működésében, akkor felvetődik, hogy miből tartják el magukat, viszonteladói hálózatukat 15-35 éve ezek a cégek?
Párhuzamosan ezek az elméletek a gyakorlatban megmagyaráznak jó pár olyan jelenséget a hifiben, amire idáig hiába kerestük a választ./kábelek hangja, biztosítékok hangja,helyes fázis, nyitott aljzatok, wifi, kapcsoló üzemű tápok hangi hatása, a hang természetessége, zeneisége, felbontása, tere, libabőr effektus stb/.
Ugyanakkor elgondolkodtató, hogy testünk/hallásunk/, mennyire érzékeny az impulzus szerű, nagy sebességű felharmonikusokra, bizonyos frekvencia tartományban/50 GS-től/, amit én összekötnék az életminőségre hatással, ami az átlagos háztartásban jelenlévő akár több száz GS érték jelenléte okozhat. https://www.audiophil-online.de/netzfil ... i-bob.html
Ha ugyanis hallunk egy jelenséget, akkor testünk többi szabályzó mechanizmusa hogy reagál ugyanerre a külső terhelés(ek)re, nehezen hihető, hogy sehogy.
Ahogy végig olvasom több cég több, különböző termékének terméktapasztalatát/több száz termékről van szó/, nem lehet nem észrevenni, hogy mindegyik beszámoló arról szól, hogy ezen alkalmazások hatására a hang természetesebb, részletezőbb, lágyabb, folyékonyabb, zeneibb lesz/megjelenik a libabőr effektus, eltűnik, vagy csökken egyfajta feszültség, műviség a teremben, a hangban, nagy mértékben fokozódik a zenehallgatási kedv, öröm. Ez mindamellett nagy térrel, erőteljesebb, pontosabb basszus tartománnyal, nagyobb dinamikával, nagy jelenlétérzettel párosul. Ezek a beszámolók pontosan egybeesnek az általam tapasztalt hatásokkal, jellemzőkkel és egyben felhívják a figyelmet arra, hogy nem csak akusztikusan kell kezelni a hifi szobát, mert lehet , hiába cserélgetjük a készülékeinket, kábeleinket.
Aki ezekből a jelenségekből ki akar maradni szíve joga, megteheti, én szóltam.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő, 47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger
- hollohazi
- Törzsvendég
- Hozzászólások: 1048
- Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
- Értékelés: 308
- Tartózkodási hely: Balatonfüred
Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök
Ez az ábra eléggé érthető szerintem:fülelek írta: ↑2020.01.08., szer. 18:34Hála az inverz négyzetes törvénynek, a távolsággal jócskán csökkennek a mindenféle sugárzások. Hogy egy villa a kezemben antenna, és ettől Bocelli hangja az agyamban megbicsaklik?![]()
Vannak kemény problémák, pl. a panelban élők wifi terhelése egész biztos nem elhanyagolható, mert nagyon sok forrás sugároz egyszerre.
A hangszórókábelem meg nem sugároz megahertzen, legalábbis a meglehetősen nagy érzékenységű 400MHz-es, galvanikusan leválasztott táppal rendelkező oszcilloszkópon semmi nem látszik. Ja, persze, nanovoltos nagyságrendben minden lehetséges, csak a hatás elenyésző, mint ha egy szem plusz sótól elromlana a körömpörkölt íze.
https://i2.wp.com/das.raumtuning.info/w ... ummer2.jpg
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő, 47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger
- fülelek
- V.I.P.
- Hozzászólások: 7158
- Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
- Értékelés: 5150
- Tartózkodási hely: Csobánka
Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök
Hála az inverz négyzetes törvénynek, a távolsággal jócskán csökkennek a mindenféle sugárzások. Hogy egy villa a kezemben antenna, és ettől Bocelli hangja az agyamban megbicsaklik?
Vannak kemény problémák, pl. a panelban élők wifi terhelése egész biztos nem elhanyagolható, mert nagyon sok forrás sugároz egyszerre.
A hangszórókábelem meg nem sugároz megahertzen, legalábbis a meglehetősen nagy érzékenységű 400MHz-es, galvanikusan leválasztott táppal rendelkező oszcilloszkópon semmi nem látszik. Ja, persze, nanovoltos nagyságrendben minden lehetséges, csak a hatás elenyésző, mint ha egy szem plusz sótól elromlana a körömpörkölt íze.

Vannak kemény problémák, pl. a panelban élők wifi terhelése egész biztos nem elhanyagolható, mert nagyon sok forrás sugároz egyszerre.
A hangszórókábelem meg nem sugároz megahertzen, legalábbis a meglehetősen nagy érzékenységű 400MHz-es, galvanikusan leválasztott táppal rendelkező oszcilloszkópon semmi nem látszik. Ja, persze, nanovoltos nagyságrendben minden lehetséges, csak a hatás elenyésző, mint ha egy szem plusz sótól elromlana a körömpörkölt íze.
Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök
Nyugi, van fény az alagút végén...csak sajnos az is potenciális örvényforrás!

Gyula
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök
A zenehallgatás tiszta gyötrelem.
Csak szívatja magát a hifista

Csak szívatja magát a hifista
AudioPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref, Soulnote A3 erősítő, Odeon Helix hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt,Hana Umami Red pu Soulnote E1 phono ,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Hydrasound usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Technics SP10mk2+Glanz10Bt,Hana Umami Red pu Soulnote E1 phono ,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Hydrasound usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
- hollohazi
- Törzsvendég
- Hozzászólások: 1048
- Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
- Értékelés: 308
- Tartózkodási hely: Balatonfüred
Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök
A zenehallgatási-hallási folyamatot befolyásoló interferenciák kialakulási helyeiről egy összefoglaló. Ezek azok a pontok, felületek, eszközök, melyek az elnyomó intézkedések révén kezelhetők. Sajnos sok van belőlük, de minden egyes lépés ezen a területen jól hallható változást hoz. Azt hiszem sokakban felvetődött már, hogy a mai készülékek 20-30 évvel ezelőtti körülmények között hallgatva sokkal jobban szóltak volna.
Alapvetően meg lehet osztani az interferencia forrásait egyrészt a hi-fi rendszer interferencia forrásaira, másrészt a helyiségben vagy a házban zavaró források között.
A hi-fi rendszer interferenciaforrásai:
Elektromos vezetékek: Minden hi-fi készülék impulzusszerűen veszi az áramot a vezetékből és így azt a felharmonikus mintázatot sugározza ki. A készülékek biztosítékai, a tápkábelek, a csatlakozók és a fali aljzatok különösen felelősek a sugárzásért.
Jel- és hangszórókábelek: A jel mellett minden kábelt nagyon széles interferencia-spektrum jellemez, amely bőven a megahertz tartományba esik. Ez az oka annak, hogy a kábel maga, de mindenekelőtt az örvényáramok a csatlakozóknál, potenciális örvényeket hoznak létre.
CD-lejátszók: CD-lejátszók esetén a jelfeldolgozás természetesen digitális. Ez jelentős zavaró sugárzást eredményez a részegységeknél, az áramköri paneleknél és a csatlakozásoknál. Ezen túlmenően maga a CD jelentős örvényproblémát jelent, mivel fémlemezréteg egy nem vezetőképes (polikarbonát) lemezként forog a készülékben, ezáltal potenciális örvényt képez. Itt jöhet az indító hozzászólásom a víz és a CD játszó kapcsolatáról, vagyis a hangromlásról az örvényképződés révén. A gyakorlati megtapasztalás itt is igazolja az elméletet, vagyis, hogy ahol potenciális örvény keletkezik, ott romlik a hangminőség.
Hálózati lejátszó: A hálózati lejátszóban nem CD lemez forog, de a digitális jelfeldolgozás sokkal összetettebb.A LAN-kábeles összeköttetés révén a hi-fi rendszerben a földzaj zavarokat okozhat . Ha hálózati lejátszót csatlakoztatunk egy hi-fi rendszerhez, akkor a hangminőség kivételes módon sérülhet. Ehhez a hálózati lejátszót még be sem kell kapcsolni, elég csak a hálózatra csatlakozni.
Erősítő: Impulzusszerűen veszi az áramot a vezetékből és így annak a felharmonikus mintázatát sugározza ki.Az erősítő zavarokat bocsát ki mind a csatlakozókábel (chinch / XLR), mind a hangszóró kábelen keresztül. Különösen, a sok csatlakozó terminálnál, potenciális örvényeket generál.
Lemezjátszók: Zavarjelek észlelhetők a hangszedőn, az áramellátó rendszeren, a meghajtómotoron és a lemeztányéron.
Hangszórók: A hangszórók nem csak az audio frekvencia spektrumát befolyásolják. Az erősítő által továbbított földzavarok messze a megahertz tartományba esnek. Potenciális örvények képződhetnek minden felületen: a csatlakozó termináltól a keresztváltóig és a doboz elcsatolásig. A hangszórók általában nem árnyékoltak, ami megnövekedett sugárzást eredményez. A hangszórók váltakozó elektromos erőteret bocsátanak ki és ezt befolyásolja egy sztatikus mező (mágnes vagy elektrosztatikus mező)ami erős potenciális örvényeket generál.
TV-készülék: A TV-készülékek kapcsolóüzemű tápegységeket tartalmaznak, és így felharmonikusokat generálnak az elektromos hálózaton. A tévékészülékek digitális jelfeldolgozó egységei ugyanakkor további zavaró potenciális örvényeket hoznak létre.
Számítógépek: A számítógépek erős kapcsolóüzemű tápegységekkel rendelkeznek, és adatfeldolgozásukban nagyon magas órajel frekvenciával működnek. A számítógépek hálózatban kapcsolódnak nyomtatókkal, szkennerekkel és az internettel. A potenciál egyenetlenségek erőteljes örvényeket hoznak létre, és a kábelek antennaként viselkednek. Még rosszabb, hogy a számítógépek manapság sok bemenettel rendelkeznek, amelyek kiegészítő, nem hangolt antennákként működnek.
A helyiség interferenciájának alapvető forrásai
A csúcsteljesítményű hi-fi rendszer üzemeltetőinek napi tapasztalatai azt mutatják, hogy a teljes ház szerkezet, annak hibáival és azok egyes részeivel (nem hangolt antennák) a zene minőségének romlását okozza a hallási folyamat befolyásolása révén . Itt különféle hangi eltéréseket hallunk a tápkábelek cseréjekor, de a fali aljzatok és a hálózati biztosítékok esetében is. Miközben nincs változás az audiojelben, egyértelműen hallhatók a különbségek. Ezek a nyilvánvalóan hallható hangváltozások a kibocsátott elektroszmog következményei és biológiai / orvosi szempontokkal magyarázhatók. Ezt sok ezer megfigyelés, kísérlet bizonyítja /Vortex hifi/. A hangérzékelésünk negatív befolyásolói közé nem csak a hifi rendszerünk a felelős interferencia kibocsátás révén , de a ház tápkábelei is kibocsájtók, a felharmonikus frekvenciák révén/Dirty Power/.
Fűtés / padlófűtés: A víz a fűtési rendszerekben fizikailag elektromos dipólus, amikor a víz áramlik, akkor mintha ott áram folyna. Ezenkívül a víz elektromos vezetőképessége 80-szorosa a levegőének. Elektromos mezők és elektromágneses hullámok jelenlétében ez jelentős hangkárosító potenciál, örvényképződéshez vezet. A padlófűtés a hang első számú problémája.
Üvegfelületek / tükrök: Problémás akusztikus tulajdonságaik (100% -os visszaverődés) miatt az üvegfelületek nem ajánlottak a hifi szobában. Az üveg dielektromos tulajdonságai azonban a hang szempontjából gyakran még rosszabbak. Az elektromágneses hullámoknak át kell haladniuk az üvegfelületen, ami 6-8-szor magasabb permittivitású a levegőhöz viszonyítva. Ez viszont potenciális örvényeket eredményez, amelyek károsak a hangra. Az üvegfelületek üvegtáblákat vagy üvegkeretekkel ellátott képeket is tartalmaznak. A tükrök egyébként az üvegfelület extrém formáját jelentik a fém tükrözés miatt, mivel a vezetők és a nem vezetők közvetlenül egymás felett helyezkednek el. Fontos, hogy elkerüljük a tükrök jelenlétét a hifiszobában, mivel azok hatását nem lehet teljes mértékben közömbösíteni.
Helyiség sarkai: A szoba sarkai külön zavarforrást jelentenek. A reflexiók erős jelszint ugrásokat okoznak. E hangproblémát nem szabad alábecsülni.
Fémfelületek: A helyiség minden fémrésze antennaként viselkedik, és örvényáramot képez, és így potenciális örvényt képez. Az épületbiológia azt javasolja, hogy ne használjon fémet a hálószoba ágyaiban, hogy elkerüljék az alvási rendellenességeket azon zavarok következményeképp, amelyek a hallási folyamatra is kihatnak.
Világítás: A fényforrások, valamint a lámpák kábelezése a hálózat felé felharmonikus kibocsátók, a "Dirty Power" adóit jelentik. Ezenkívül néhány fényforrás előtét szélsőséges felharmonikusokat sugároz ki melyek a hálózatot terhelik. A "legpiszkosabb" fényforrás minden bizonnyal az energiatakarékos izzó. Nehéz megérteni: A számítógépes monitort szabvány szerint nem lehet 1 V / méter (2-400 kHz) feletti értékekkel használni, de az energiatakarékos fényforrásokkal nincs baj, a 70 V/ m értékeik mellett sem.
Telefon (DECT): A DECT telefonok befolyásolják a szívszabályozást. Ezt Dr.Magda Havas környezetkutató kettős vak teszt publikációi mutatják. A DECT telefon antenna túl rövid és impulzusos digitális jelet bocsát ki. De nemcsak a digitális jel sugárzása hoz létre potenciális örvényeket, hanem a töltő / tápegységek is, amelyeket mindig kapcsoló üzemű tápegységnek terveztek és ezért a széles sávban felharmonikusokat bocsátanak az energiaellátásba.
Tápegységek / töltők: Energiahatékonysági okokból az összes apró tápegységet és töltőt kapcsoló üzemű tápegységként terveztek. A kapcsoló üzemű tápegységek nemcsak a legtöbb hi-fi készülék hanggyilkosai, hanem felharmonikusokat is generálnak az energiahálózaton, ugyanakkor erős örvényképzők.
Fali aljzatok: A mai elektromos hálózatokon felharmonikusok találhatók a MHz tartományig. Minden nem használt csatlakozó, fali aljzat felharmonikusokat sugároz ki, potenciális örvényeket hoz létre .
Biztosítékdoboz, villanyóra szekrény: Ha van olyan hely, ahol van egy központi potenciális örvényprobléma, akkor az biztosan a biztosítékdoboz. Innen származik minden zavar a házban, ami akár a szomszédoktól is átjöhet. Ezenkívül a biztosítékok és a kábelcsatlakozások tucatnyi interfészt képeznek, amelyek örvényáramot generálnak, és így potenciális örvényeket okoznak, amelyek károsak a hangra. A biztosítékdoboz az egyik első számú hangprobléma.
Alapvetően meg lehet osztani az interferencia forrásait egyrészt a hi-fi rendszer interferencia forrásaira, másrészt a helyiségben vagy a házban zavaró források között.
A hi-fi rendszer interferenciaforrásai:
Elektromos vezetékek: Minden hi-fi készülék impulzusszerűen veszi az áramot a vezetékből és így azt a felharmonikus mintázatot sugározza ki. A készülékek biztosítékai, a tápkábelek, a csatlakozók és a fali aljzatok különösen felelősek a sugárzásért.
Jel- és hangszórókábelek: A jel mellett minden kábelt nagyon széles interferencia-spektrum jellemez, amely bőven a megahertz tartományba esik. Ez az oka annak, hogy a kábel maga, de mindenekelőtt az örvényáramok a csatlakozóknál, potenciális örvényeket hoznak létre.
CD-lejátszók: CD-lejátszók esetén a jelfeldolgozás természetesen digitális. Ez jelentős zavaró sugárzást eredményez a részegységeknél, az áramköri paneleknél és a csatlakozásoknál. Ezen túlmenően maga a CD jelentős örvényproblémát jelent, mivel fémlemezréteg egy nem vezetőképes (polikarbonát) lemezként forog a készülékben, ezáltal potenciális örvényt képez. Itt jöhet az indító hozzászólásom a víz és a CD játszó kapcsolatáról, vagyis a hangromlásról az örvényképződés révén. A gyakorlati megtapasztalás itt is igazolja az elméletet, vagyis, hogy ahol potenciális örvény keletkezik, ott romlik a hangminőség.
Hálózati lejátszó: A hálózati lejátszóban nem CD lemez forog, de a digitális jelfeldolgozás sokkal összetettebb.A LAN-kábeles összeköttetés révén a hi-fi rendszerben a földzaj zavarokat okozhat . Ha hálózati lejátszót csatlakoztatunk egy hi-fi rendszerhez, akkor a hangminőség kivételes módon sérülhet. Ehhez a hálózati lejátszót még be sem kell kapcsolni, elég csak a hálózatra csatlakozni.
Erősítő: Impulzusszerűen veszi az áramot a vezetékből és így annak a felharmonikus mintázatát sugározza ki.Az erősítő zavarokat bocsát ki mind a csatlakozókábel (chinch / XLR), mind a hangszóró kábelen keresztül. Különösen, a sok csatlakozó terminálnál, potenciális örvényeket generál.
Lemezjátszók: Zavarjelek észlelhetők a hangszedőn, az áramellátó rendszeren, a meghajtómotoron és a lemeztányéron.
Hangszórók: A hangszórók nem csak az audio frekvencia spektrumát befolyásolják. Az erősítő által továbbított földzavarok messze a megahertz tartományba esnek. Potenciális örvények képződhetnek minden felületen: a csatlakozó termináltól a keresztváltóig és a doboz elcsatolásig. A hangszórók általában nem árnyékoltak, ami megnövekedett sugárzást eredményez. A hangszórók váltakozó elektromos erőteret bocsátanak ki és ezt befolyásolja egy sztatikus mező (mágnes vagy elektrosztatikus mező)ami erős potenciális örvényeket generál.
TV-készülék: A TV-készülékek kapcsolóüzemű tápegységeket tartalmaznak, és így felharmonikusokat generálnak az elektromos hálózaton. A tévékészülékek digitális jelfeldolgozó egységei ugyanakkor további zavaró potenciális örvényeket hoznak létre.
Számítógépek: A számítógépek erős kapcsolóüzemű tápegységekkel rendelkeznek, és adatfeldolgozásukban nagyon magas órajel frekvenciával működnek. A számítógépek hálózatban kapcsolódnak nyomtatókkal, szkennerekkel és az internettel. A potenciál egyenetlenségek erőteljes örvényeket hoznak létre, és a kábelek antennaként viselkednek. Még rosszabb, hogy a számítógépek manapság sok bemenettel rendelkeznek, amelyek kiegészítő, nem hangolt antennákként működnek.
A helyiség interferenciájának alapvető forrásai
A csúcsteljesítményű hi-fi rendszer üzemeltetőinek napi tapasztalatai azt mutatják, hogy a teljes ház szerkezet, annak hibáival és azok egyes részeivel (nem hangolt antennák) a zene minőségének romlását okozza a hallási folyamat befolyásolása révén . Itt különféle hangi eltéréseket hallunk a tápkábelek cseréjekor, de a fali aljzatok és a hálózati biztosítékok esetében is. Miközben nincs változás az audiojelben, egyértelműen hallhatók a különbségek. Ezek a nyilvánvalóan hallható hangváltozások a kibocsátott elektroszmog következményei és biológiai / orvosi szempontokkal magyarázhatók. Ezt sok ezer megfigyelés, kísérlet bizonyítja /Vortex hifi/. A hangérzékelésünk negatív befolyásolói közé nem csak a hifi rendszerünk a felelős interferencia kibocsátás révén , de a ház tápkábelei is kibocsájtók, a felharmonikus frekvenciák révén/Dirty Power/.
Fűtés / padlófűtés: A víz a fűtési rendszerekben fizikailag elektromos dipólus, amikor a víz áramlik, akkor mintha ott áram folyna. Ezenkívül a víz elektromos vezetőképessége 80-szorosa a levegőének. Elektromos mezők és elektromágneses hullámok jelenlétében ez jelentős hangkárosító potenciál, örvényképződéshez vezet. A padlófűtés a hang első számú problémája.
Üvegfelületek / tükrök: Problémás akusztikus tulajdonságaik (100% -os visszaverődés) miatt az üvegfelületek nem ajánlottak a hifi szobában. Az üveg dielektromos tulajdonságai azonban a hang szempontjából gyakran még rosszabbak. Az elektromágneses hullámoknak át kell haladniuk az üvegfelületen, ami 6-8-szor magasabb permittivitású a levegőhöz viszonyítva. Ez viszont potenciális örvényeket eredményez, amelyek károsak a hangra. Az üvegfelületek üvegtáblákat vagy üvegkeretekkel ellátott képeket is tartalmaznak. A tükrök egyébként az üvegfelület extrém formáját jelentik a fém tükrözés miatt, mivel a vezetők és a nem vezetők közvetlenül egymás felett helyezkednek el. Fontos, hogy elkerüljük a tükrök jelenlétét a hifiszobában, mivel azok hatását nem lehet teljes mértékben közömbösíteni.
Helyiség sarkai: A szoba sarkai külön zavarforrást jelentenek. A reflexiók erős jelszint ugrásokat okoznak. E hangproblémát nem szabad alábecsülni.
Fémfelületek: A helyiség minden fémrésze antennaként viselkedik, és örvényáramot képez, és így potenciális örvényt képez. Az épületbiológia azt javasolja, hogy ne használjon fémet a hálószoba ágyaiban, hogy elkerüljék az alvási rendellenességeket azon zavarok következményeképp, amelyek a hallási folyamatra is kihatnak.
Világítás: A fényforrások, valamint a lámpák kábelezése a hálózat felé felharmonikus kibocsátók, a "Dirty Power" adóit jelentik. Ezenkívül néhány fényforrás előtét szélsőséges felharmonikusokat sugároz ki melyek a hálózatot terhelik. A "legpiszkosabb" fényforrás minden bizonnyal az energiatakarékos izzó. Nehéz megérteni: A számítógépes monitort szabvány szerint nem lehet 1 V / méter (2-400 kHz) feletti értékekkel használni, de az energiatakarékos fényforrásokkal nincs baj, a 70 V/ m értékeik mellett sem.
Telefon (DECT): A DECT telefonok befolyásolják a szívszabályozást. Ezt Dr.Magda Havas környezetkutató kettős vak teszt publikációi mutatják. A DECT telefon antenna túl rövid és impulzusos digitális jelet bocsát ki. De nemcsak a digitális jel sugárzása hoz létre potenciális örvényeket, hanem a töltő / tápegységek is, amelyeket mindig kapcsoló üzemű tápegységnek terveztek és ezért a széles sávban felharmonikusokat bocsátanak az energiaellátásba.
Tápegységek / töltők: Energiahatékonysági okokból az összes apró tápegységet és töltőt kapcsoló üzemű tápegységként terveztek. A kapcsoló üzemű tápegységek nemcsak a legtöbb hi-fi készülék hanggyilkosai, hanem felharmonikusokat is generálnak az energiahálózaton, ugyanakkor erős örvényképzők.
Fali aljzatok: A mai elektromos hálózatokon felharmonikusok találhatók a MHz tartományig. Minden nem használt csatlakozó, fali aljzat felharmonikusokat sugároz ki, potenciális örvényeket hoz létre .
Biztosítékdoboz, villanyóra szekrény: Ha van olyan hely, ahol van egy központi potenciális örvényprobléma, akkor az biztosan a biztosítékdoboz. Innen származik minden zavar a házban, ami akár a szomszédoktól is átjöhet. Ezenkívül a biztosítékok és a kábelcsatlakozások tucatnyi interfészt képeznek, amelyek örvényáramot generálnak, és így potenciális örvényeket okoznak, amelyek károsak a hangra. A biztosítékdoboz az egyik első számú hangprobléma.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő, 47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger
- hollohazi
- Törzsvendég
- Hozzászólások: 1048
- Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
- Értékelés: 308
- Tartózkodási hely: Balatonfüred
Re: - Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök
Prof. Dr. Havas Magda kutatásaiból tudjuk, hogy a frekvenciától függően már az 5 millivoltnál kisebb felharmonikus értékek, ami az 50GS egységet jelenti, is negatív hatással vannak az emberi idegrendszerre, és ezáltal jelentősen rontják a zenei élményt. A hangérzékelésünk negatív befolyásolói közé nem csak a hifi rendszerünk a felelős interferencia kibocsátás révén , de a ház tápkábelei is kibocsájtók, a felharmonikus frekvenciák révén/Dirty Power/. Jól jön tájékozódásra ilyenkor a jó öreg Sokol rádió, a korábban ismertetett módszer alkalmazása. De aki nem elégszik meg ennyivel, kapható az Amazonon a Stetzerizer mérő- és szűrő a "Dirty Power" pontos értékének meghatározására a lakásunkban, a hifi szobában. E mérőt a szabad aljzatokba dugva, mérhetővé válnak az értékek. https://www.amazon.com/Graham-Stetzer-G ... B0084IRQFC
Az interferencia elnyomása a fizikai interferencia források csökkentését jelenti interferencia elnyomó intézkedések révén. Ezek lehetnek statikus mágneses mezők, amelyek eltérnek a föld mágneses mezőjétől, váltakozó mágneses vagy elektromos terek, vagy lehet elektromágneses hullám vagy örvény is. Mindezeknek az elektromos, mágneses vagy elektromágneses mezőknek köszönhetően, feltételezhetően megváltoznak az emberi testben zajló folyamatok és stressz keletkezik.
Ha csökkentjük a fent említett területeket, a hullámokat és az örvényeket, akkor az emberek jobban érzik magukat, kevesebb a stressz és jobban hallanak. Sajnos nem csak a hifi szobában, hanem az egész házban, más szinten is ha beavatkozunk, hallhatóak a változások. A felhasználók azt tapasztalták, hallásukat számos rendellenesség rontja, amelyeknek semmi köze a hangszórók aktuális jeléhez.
Ha a potenciális örvényeket feloldjuk, akkor megoldjuk a biológiai, szonikus problémát anélkül, hogy ki kellene kapcsolnunk az interferencia forrásait. Ez 90%-os hatékonyságú is lehet a megfelelő módszerrel.
Minden anyagnak meghatározott elektromos vagy mágneses tulajdonságai vannak. Az anyagok felületén elektromágneses hullámok deformálódnak, és részben potenciális örvények képződnek (prof. Dr. Ing. Konstantin Meyl). Nem számít, hogy az anyag mágneses hatást mutat kifelé , vagy lehet-e mérni ott elektromos mezőt. Megváltozott vezető képesség vagy megváltozott relatív permeabilitás elegendő. Ezek a potenciális örvények stabilak és az örvényveszteségek miatt csak fokozatosan oldódnak fel.
A potenciális örvényeket azonban fel lehet oldani egy "mezőzavarral" is, és azonnal újra hullámként viselkednek. A feloldás, az ilyen mezőzavar elleni az információ. Az anyagokat olyan információval kezelik, hogy az örvény újra feloldódjon. Ez a hatás a térerősség csökkentésének mérésével bizonyítható. Mivel csak a turbulenciát oldják fel, ez a térerősség egy részét csökkenti, azt ami a biológiai / hangi szempontból lényeges. A csökkentés lehet néhány voltos méterenként, vagy akár 200 volt is. A döntő tényező nem az intenzitás, hanem a biológiailag releváns rész feloldása.
Nem lehet mérni a hallóidegekre és a különféle módon szabályozott hallórendszerre gyakorolt hatást, de egy másik testszabályozás vizsgálható és rendkívül pontosan mérhető, a szívszabályozás. Az elektroszmog idegrendszerre gyakorolt bármilyen negatív hatását az autonóm idegrendszer nagyon érzékenyen felismeri, megmutatja, ami a szívszabályozás romlásához és a stressz állapot romlásához vezet! Ezért a pulzust egy speciális, számítógéppel támogatott HRV-vel (pulzusszám-variabilitás),EKG-vel mérik és elemzik. A kapcsolódó mérési eredmények a Vortex hifi honlapján megtalálhatók.
Egyszerű, egyben olcsó eszközöket, chipeket gyárt a potenciális örvény/interferencia feloldására pl. a Phonosophie, vagy a SAL. /2D Chip, Trigon Chip/. Ezek öntapadós, néhány mm-es "matricák", sok helyen lehet a helyi interferencia forrásoknál alkalmazni. Tapasztalataim alapján nagyon hatékonyak, kis méretük ellenére igencsak meglepő eredmény érhető el velük, legerősebb befolyásuk a hangsugárzó membránok közvetlen környezete, de kábelek, antennák, csatlakozók, panelok, alkatrészek stb. kezelhetők velük.
A Phonosophie részletesen taglalja az alkalmazásuk lehetséges helyeit , az eredményességre koncentrált mátrixban. http://www.aktivator.co/matrix/
Az interferencia elnyomása a fizikai interferencia források csökkentését jelenti interferencia elnyomó intézkedések révén. Ezek lehetnek statikus mágneses mezők, amelyek eltérnek a föld mágneses mezőjétől, váltakozó mágneses vagy elektromos terek, vagy lehet elektromágneses hullám vagy örvény is. Mindezeknek az elektromos, mágneses vagy elektromágneses mezőknek köszönhetően, feltételezhetően megváltoznak az emberi testben zajló folyamatok és stressz keletkezik.
Ha csökkentjük a fent említett területeket, a hullámokat és az örvényeket, akkor az emberek jobban érzik magukat, kevesebb a stressz és jobban hallanak. Sajnos nem csak a hifi szobában, hanem az egész házban, más szinten is ha beavatkozunk, hallhatóak a változások. A felhasználók azt tapasztalták, hallásukat számos rendellenesség rontja, amelyeknek semmi köze a hangszórók aktuális jeléhez.
Ha a potenciális örvényeket feloldjuk, akkor megoldjuk a biológiai, szonikus problémát anélkül, hogy ki kellene kapcsolnunk az interferencia forrásait. Ez 90%-os hatékonyságú is lehet a megfelelő módszerrel.
Minden anyagnak meghatározott elektromos vagy mágneses tulajdonságai vannak. Az anyagok felületén elektromágneses hullámok deformálódnak, és részben potenciális örvények képződnek (prof. Dr. Ing. Konstantin Meyl). Nem számít, hogy az anyag mágneses hatást mutat kifelé , vagy lehet-e mérni ott elektromos mezőt. Megváltozott vezető képesség vagy megváltozott relatív permeabilitás elegendő. Ezek a potenciális örvények stabilak és az örvényveszteségek miatt csak fokozatosan oldódnak fel.
A potenciális örvényeket azonban fel lehet oldani egy "mezőzavarral" is, és azonnal újra hullámként viselkednek. A feloldás, az ilyen mezőzavar elleni az információ. Az anyagokat olyan információval kezelik, hogy az örvény újra feloldódjon. Ez a hatás a térerősség csökkentésének mérésével bizonyítható. Mivel csak a turbulenciát oldják fel, ez a térerősség egy részét csökkenti, azt ami a biológiai / hangi szempontból lényeges. A csökkentés lehet néhány voltos méterenként, vagy akár 200 volt is. A döntő tényező nem az intenzitás, hanem a biológiailag releváns rész feloldása.
Nem lehet mérni a hallóidegekre és a különféle módon szabályozott hallórendszerre gyakorolt hatást, de egy másik testszabályozás vizsgálható és rendkívül pontosan mérhető, a szívszabályozás. Az elektroszmog idegrendszerre gyakorolt bármilyen negatív hatását az autonóm idegrendszer nagyon érzékenyen felismeri, megmutatja, ami a szívszabályozás romlásához és a stressz állapot romlásához vezet! Ezért a pulzust egy speciális, számítógéppel támogatott HRV-vel (pulzusszám-variabilitás),EKG-vel mérik és elemzik. A kapcsolódó mérési eredmények a Vortex hifi honlapján megtalálhatók.
Egyszerű, egyben olcsó eszközöket, chipeket gyárt a potenciális örvény/interferencia feloldására pl. a Phonosophie, vagy a SAL. /2D Chip, Trigon Chip/. Ezek öntapadós, néhány mm-es "matricák", sok helyen lehet a helyi interferencia forrásoknál alkalmazni. Tapasztalataim alapján nagyon hatékonyak, kis méretük ellenére igencsak meglepő eredmény érhető el velük, legerősebb befolyásuk a hangsugárzó membránok közvetlen környezete, de kábelek, antennák, csatlakozók, panelok, alkatrészek stb. kezelhetők velük.
A Phonosophie részletesen taglalja az alkalmazásuk lehetséges helyeit , az eredményességre koncentrált mátrixban. http://www.aktivator.co/matrix/
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő, 47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger
- huszti-zsolt
- Törzsvendég
- Hozzászólások: 1295
- Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
- Értékelés: 2587