
youtu.be/qlQXmQlBaVA
Attól, hogy valami olcsóbb, még nem lesz jobb. Csak az érzés...ThorSteinar írta: ↑2019.11.19., kedd 15:23Tudnátok ajánlani valamilyen jó ár/érték arányú RCA összekötő kábelt, amelyből 3 párat kellene vennem.
A medialejátszómat szeretném összekötni egy régebbi Arcam házimozi erősítővel (analóg bemeneten keresztül) és ahhoz kellene a 6 db összekötő kábel (5.1 miatt). Tehát nem a szokásos hi-fi, hanem házimozi célra lenne.
Esetleg mi jöhetne szóba Audioquest-ből, mert várhatóan lesz rá nemsokára 35-40% körüli kedvezmény Black Friday-kor.
Attól tartok, az utolsó mondatod tévedésen alapul. Nem az almás cucc teszi szét a lábát, hanem bármilyen számítógép, amelynek az USB portjára rádugják ezt a kábelt. Nem a rákötött iphone-t hekkeli meg, hanem az USB-A oldalon lévő gépet. Azért épp Lightning kábel, mert erről gondolnák a legkevesebben, hogy ártalmas eszköz.lehoako írta: ↑2019.11.19., kedd 17:20Srácok, ez fontos!!!
https://hvg.hu/tudomany/20191119_hacker ... bel_iphone
Almás cucc szétteszi a lábát.
Fapaci Luxor GoldThorSteinar írta: ↑2019.11.19., kedd 15:23Tudnátok ajánlani valamilyen jó ár/érték arányú RCA összekötő kábelt, amelyből 3 párat kellene vennem.
A medialejátszómat szeretném összekötni egy régebbi Arcam házimozi erősítővel (analóg bemeneten keresztül) és ahhoz kellene a 6 db összekötő kábel (5.1 miatt). Tehát nem a szokásos hi-fi, hanem házimozi célra lenne.
Esetleg mi jöhetne szóba Audioquest-ből, mert várhatóan lesz rá nemsokára 35-40% körüli kedvezmény Black Friday-kor.
A legolcsóbb Quest Tower vagy Evergreen, teljesen megfelel erre a célra szerintem, egyébként 3 pár elég.ThorSteinar írta: ↑2019.11.19., kedd 15:23Tudnátok ajánlani valamilyen jó ár/érték arányú RCA összekötő kábelt, amelyből 3 párat kellene vennem.
A medialejátszómat szeretném összekötni egy régebbi Arcam házimozi erősítővel (analóg bemeneten keresztül) és ahhoz kellene a 6 db összekötő kábel (5.1 miatt). Tehát nem a szokásos hi-fi, hanem házimozi célra lenne.
Esetleg mi jöhetne szóba Audioquest-ből, mert várhatóan lesz rá nemsokára 35-40% körüli kedvezmény Black Friday-kor.
"I can resist everything except temptation." Vagyis ugye, mindennek ellen tudok állni, kivéve a kissertést. :-)))phyton71 írta: ↑2019.11.02., szomb. 10:22Már nem tudtam szerkeszteni sjnos,de fontosnak tartom leirni.
Én úgy élem meg a szeretett hobbinkat "hifi",zenehallgatás,hogy az életem nélkülözhetetlen eleme,és ezért úgy gondolom,hogy miért ne élvezzem 100%-osan amit tudnak sugározni felém,és ha ehez éppen egy jobb kábel miatt van,hát hagyom magm elcsábItani.![]()
![]()
Imádom a megközelítésedet!phyton71 írta: ↑2019.11.02., szomb. 09:53Viri kollégával egyetértve valóban rendszerfüggő a kábel.Szerintem kevesen mondhatják el,hogy akkora készülék fétissel vannak átkozva mint én,van itthon mindenféle fajta,kpcsolású,csatlakozóval felvértezett készülékem,és egyidőben tudom mindt tesztelni,keverni mindent mindennel (készülék,kábelek).Az biztos,hogy mind más érzelmet sugároz felém,azért fogalmzok Igy,mert soha nem paraméter,anyagszerkezet szerint szereztem be kábelt vagy készüléket,törekedtem érdekes nekem tetsző készülékeket beszerezni,napi szinten gyönyörködöm bennük,taperálom kicsit és mindgyik megkapta a maga kis szeretet kábeleit,szinte örömteli játékba kezdenek minden bekapcsoláskor,ezzel érzékeltetik hálájukat felém.
Ez egy ilyen reggel na.![]()
![]()
mike-rame írta: ↑2019.11.01., pén. 14:36Alapvetően egyetértve a leírtakkal, mégis engedd meg Attila, hogy kukacoskodjak egy kicsit, hiszen ez az én asztalom.viri írta: ↑2019.10.26., szomb. 23:17Úgy próbáld elképzelni, hogy minden összekötő, és tápkábel, külön teljes értékű komponens! Nem csak úgy összeköt két elektronikát, vagy vezeti a 230-at, hanem egy önálló alkotó eleme a láncnak. Két erősítő közti kicsi vagy akár hatalmas különbségben sem kételkedsz gondolom, hogy a 2 milliós sokkal jobban fog szólni, (jó esetben :)) mint a 100eft-os. Na ugyan ez van kábel szinten is. Egy jó kábel sokkal kevesebb torzítás, sokkal több részlet, valósabb, stb.. Persze rögtön hozzáteszem, hogy jól érzed a prioritást, legfontosabb a hangsugárzó (+szoba), aztán az elektronikák, aztán a kábelek. És egy ésszerű szinten maradva lehetsz boldog nélküle is, csak ha nem állsz meg ott, akkor egy szint után sajnos megkerülhetetlen lesz minden egyes gyenge láncszem, így a kábel is. Remélem tudtam segíteni!Ha egy kábel teljes értékű komponens, akkor prioritást tekintve miért kerül a rendszerfejlesztés végére? Ha o(k)kult hifisták lennénk, akkor egy darabig csak "jó" kábelekre kuporgatnánk, hiszen ezek segítségével könnyebben választunk "aktív" komponenseket. Számos adás-vételt megúszunk és az így megtakarított összegből bármely neves gyártó "felső polcos" kábelszettje kijön.
![]()
wittao írta: ↑2019.11.02., szomb. 09:16Igerem, most mar akkor nem kisertelek semmivelviri írta: ↑2019.11.02., szomb. 09:11Szerencsés vagy, ez a legjobb állapot! Tényleg! Szerintem (szinte) mindenki széles mosollyal, elégedetten szeret zenét hallgatni, én is. Nálam nem is azzal szokott gond lenni, hogy “gondolati síkon foglalkozom vele”, és kizökkenek, hanem hogy jön valaki, mutatni akar valamit, betesszük, és ha nincs szerencsém, akkor az úgy betalál, hogy hiányt üt maga után. Szerencsére ez egyre ritkább eset, de ha van ilyen, azt úgy élem meg, mintha egy újabb, nagyobb ablak nyílna a zenére, aztán azt visszacsukjuk. Persze tudom élvezni utána a kisebb ablakon át is, de amikor már tudom... Na akkor van a keresgélés, stb..phyton71 írta: ↑2019.11.01., pén. 20:07Időről-időre előkerül nálam is ez a kábel kálvária,néha nem annyira érzem azt,hogy akkora jelentősége lenne és nyugtatom magam,nem kell ezt annyira eröltetni jó az egyszerűbb kábel is.Ez addig szokott tartani míg,csak gondolati síkon foglalkozom vele,aztán bekapcsolom a rendszert,és széles mosollyal az arcomon hallgatom a zenét,és ismét helyreáll a szinergia a rendszerben,és a lelkemben is.![]()
![]()
![]()
Én akár ezzel is egyet tudok érteni, de ez az egész rendszer építés annyira összetett, hogy bárhonnan közelítjük meg, mindenben van igazság, de ott a hiba lehetőség is. Ha lenne olyan, hogy tökéletesen semlegesen, teljes szélességben áteresztő képességű kábel, akkor elméletileg tényleg könnyebb lenne azokkal megtalálni a jó kompenenseket, de szerintem ilyen nincs, csak próbál ehhez közelíteni, de azért mindegyiknek van valamilyen saját karaktere, ezért szerintem marad a (rendszerhez) készülékekhez válogatás, a készülék egyedi igénye, és saját ízlésünk szerint.mike-rame írta: ↑2019.11.01., pén. 14:36Alapvetően egyetértve a leírtakkal, mégis engedd meg Attila, hogy kukacoskodjak egy kicsit, hiszen ez az én asztalom.viri írta: ↑2019.10.26., szomb. 23:17Úgy próbáld elképzelni, hogy minden összekötő, és tápkábel, külön teljes értékű komponens! Nem csak úgy összeköt két elektronikát, vagy vezeti a 230-at, hanem egy önálló alkotó eleme a láncnak. Két erősítő közti kicsi vagy akár hatalmas különbségben sem kételkedsz gondolom, hogy a 2 milliós sokkal jobban fog szólni, (jó esetben :)) mint a 100eft-os. Na ugyan ez van kábel szinten is. Egy jó kábel sokkal kevesebb torzítás, sokkal több részlet, valósabb, stb.. Persze rögtön hozzáteszem, hogy jól érzed a prioritást, legfontosabb a hangsugárzó (+szoba), aztán az elektronikák, aztán a kábelek. És egy ésszerű szinten maradva lehetsz boldog nélküle is, csak ha nem állsz meg ott, akkor egy szint után sajnos megkerülhetetlen lesz minden egyes gyenge láncszem, így a kábel is. Remélem tudtam segíteni!Ha egy kábel teljes értékű komponens, akkor prioritást tekintve miért kerül a rendszerfejlesztés végére? Ha o(k)kult hifisták lennénk, akkor egy darabig csak "jó" kábelekre kuporgatnánk, hiszen ezek segítségével könnyebben választunk "aktív" komponenseket. Számos adás-vételt megúszunk és az így megtakarított összegből bármely neves gyártó "felső polcos" kábelszettje kijön.
![]()
Szerencsés vagy, ez a legjobb állapot! Tényleg! Szerintem (szinte) mindenki széles mosollyal, elégedetten szeret zenét hallgatni, én is. Nálam nem is azzal szokott gond lenni, hogy “gondolati síkon foglalkozom vele”, és kizökkenek, hanem hogy jön valaki, mutatni akar valamit, betesszük, és ha nincs szerencsém, akkor az úgy betalál, hogy hiányt üt maga után. Szerencsére ez egyre ritkább eset, de ha van ilyen, azt úgy élem meg, mintha egy újabb, nagyobb ablak nyílna a zenére, aztán azt visszacsukjuk. Persze tudom élvezni utána a kisebb ablakon át is, de amikor már tudom... Na akkor van a keresgélés, stb..phyton71 írta: ↑2019.11.01., pén. 20:07Időről-időre előkerül nálam is ez a kábel kálvária,néha nem annyira érzem azt,hogy akkora jelentősége lenne és nyugtatom magam,nem kell ezt annyira eröltetni jó az egyszerűbb kábel is.Ez addig szokott tartani míg,csak gondolati síkon foglalkozom vele,aztán bekapcsolom a rendszert,és széles mosollyal az arcomon hallgatom a zenét,és ismét helyreáll a szinergia a rendszerben,és a lelkemben is.
Kinél kerül oda szerinted? De akinél oda kerül, az bizony szembesül az általad leírtakkal.mike-rame írta: ↑2019.11.01., pén. 14:36Alapvetően egyetértve a leírtakkal, mégis engedd meg Attila, hogy kukacoskodjak egy kicsit, hiszen ez az én asztalom.viri írta: ↑2019.10.26., szomb. 23:17Úgy próbáld elképzelni, hogy minden összekötő, és tápkábel, külön teljes értékű komponens! Nem csak úgy összeköt két elektronikát, vagy vezeti a 230-at, hanem egy önálló alkotó eleme a láncnak. Két erősítő közti kicsi vagy akár hatalmas különbségben sem kételkedsz gondolom, hogy a 2 milliós sokkal jobban fog szólni, (jó esetben :)) mint a 100eft-os. Na ugyan ez van kábel szinten is. Egy jó kábel sokkal kevesebb torzítás, sokkal több részlet, valósabb, stb.. Persze rögtön hozzáteszem, hogy jól érzed a prioritást, legfontosabb a hangsugárzó (+szoba), aztán az elektronikák, aztán a kábelek. És egy ésszerű szinten maradva lehetsz boldog nélküle is, csak ha nem állsz meg ott, akkor egy szint után sajnos megkerülhetetlen lesz minden egyes gyenge láncszem, így a kábel is. Remélem tudtam segíteni!Ha egy kábel teljes értékű komponens, akkor prioritást tekintve miért kerül a rendszerfejlesztés végére? Ha o(k)kult hifisták lennénk, akkor egy darabig csak "jó" kábelekre kuporgatnánk, hiszen ezek segítségével könnyebben választunk "aktív" komponenseket. Számos adás-vételt megúszunk és az így megtakarított összegből bármely neves gyártó "felső polcos" kábelszettje kijön.
![]()
Alapvetően egyetértve a leírtakkal, mégis engedd meg Attila, hogy kukacoskodjak egy kicsit, hiszen ez az én asztalom.viri írta: ↑2019.10.26., szomb. 23:17Úgy próbáld elképzelni, hogy minden összekötő, és tápkábel, külön teljes értékű komponens! Nem csak úgy összeköt két elektronikát, vagy vezeti a 230-at, hanem egy önálló alkotó eleme a láncnak. Két erősítő közti kicsi vagy akár hatalmas különbségben sem kételkedsz gondolom, hogy a 2 milliós sokkal jobban fog szólni, (jó esetben :)) mint a 100eft-os. Na ugyan ez van kábel szinten is. Egy jó kábel sokkal kevesebb torzítás, sokkal több részlet, valósabb, stb.. Persze rögtön hozzáteszem, hogy jól érzed a prioritást, legfontosabb a hangsugárzó (+szoba), aztán az elektronikák, aztán a kábelek. És egy ésszerű szinten maradva lehetsz boldog nélküle is, csak ha nem állsz meg ott, akkor egy szint után sajnos megkerülhetetlen lesz minden egyes gyenge láncszem, így a kábel is. Remélem tudtam segíteni!
Értem én ezt, de az a kevés aktív meg passzív dolog amiket próbáltam , az nekem nem tetszett. Több potenciált találok a kábelekben.istvan01 írta: ↑2019.10.29., kedd 09:12Nem tudok,, nem tudok?SoundMania írta: ↑2019.10.29., kedd 09:00Azért arra is kíváncsi lennék, hogy hasonló árban egy ösvény vajon mennyivel válna be másképp, mint egy aktív valami..... Valahogy nem tudok megbarátkozni hosszú távon az aktívokkal, de a passzív szűrőkkel sem . Lehet, hogy nem foglalkoztam velük eleget, de nem érzem a kényszert sem rá.istvan01 írta: ↑2019.10.29., kedd 07:41
továbbá, az aktív regenerátorok és hálózati kábelek, az ösvényt is beleértve, nem egymás alternatívái.
De, az aktív áramjavítás lényege, hogy a pillanatnyi feszültség/áram jelalakot igyekszik egy ideális szinuszhoz komparálással kiegyenlíteni, ezzel végül is a torzítási jellemző felharmonikus tartalmát csökkenti pár kHz tartományig. De hogy semmi sem tökéletes, ez a regenerátor is termel újabb zajkomponenseket, mert teljesítmény félvezetők nyitnak-zárnak. A 10Khz feletti zajkomponensekre viszont még még mindig szükséges passzív szűrőket alkalmazni.
A hálózati kábel "hatás" előtte és utána még mindig hallható ezeknél is.
Ennek van egy minden hifis által ismert módja, kölcsön kérsz egy P15-öt, vagy ha össz teljesítményed kevesebb 800W-nál akkor elég a P12 is. Ez sokkal egyszerűbben bonyolítható mint az ösvénnyel próbálgatás, pláne ha az falban szerelt és mert egy ösvény vezetéket/kábelt levágva méretre már nem tudod visszaadni, köszi ezt mégsem....
De, továbbra is él az összefüggés, az ösvény és hálózati kábel nem az aktív regenerátor helyettesítője. A hálózati feszültség torzítása az egyre több és nagyobb kapcsoló és inverteres tápok miatt egyre nagyobb. Minél sűrűbben lakott egy közműhálózat, annál inkább.
Nem tudok,, nem tudok?SoundMania írta: ↑2019.10.29., kedd 09:00Azért arra is kíváncsi lennék, hogy hasonló árban egy ösvény vajon mennyivel válna be másképp, mint egy aktív valami..... Valahogy nem tudok megbarátkozni hosszú távon az aktívokkal, de a passzív szűrőkkel sem . Lehet, hogy nem foglalkoztam velük eleget, de nem érzem a kényszert sem rá.istvan01 írta: ↑2019.10.29., kedd 07:41
továbbá, az aktív regenerátorok és hálózati kábelek, az ösvényt is beleértve, nem egymás alternatívái.
De, az aktív áramjavítás lényege, hogy a pillanatnyi feszültség/áram jelalakot igyekszik egy ideális szinuszhoz komparálással kiegyenlíteni, ezzel végül is a torzítási jellemző felharmonikus tartalmát csökkenti pár kHz tartományig. De hogy semmi sem tökéletes, ez a regenerátor is termel újabb zajkomponenseket, mert teljesítmény félvezetők nyitnak-zárnak. A 10Khz feletti zajkomponensekre viszont még még mindig szükséges passzív szűrőket alkalmazni.
A hálózati kábel "hatás" előtte és utána még mindig hallható ezeknél is.
Azért arra is kíváncsi lennék, hogy hasonló árban egy ösvény vajon mennyivel válna be másképp, mint egy aktív valami..... Valahogy nem tudok megbarátkozni hosszú távon az aktívokkal, de a passzív szűrőkkel sem . Lehet, hogy nem foglalkoztam velük eleget, de nem érzem a kényszert sem rá.istvan01 írta: ↑2019.10.29., kedd 07:41
továbbá, az aktív regenerátorok és hálózati kábelek, az ösvényt is beleértve, nem egymás alternatívái.
De, az aktív áramjavítás lényege, hogy a pillanatnyi feszültség/áram jelalakot igyekszik egy ideális szinuszhoz komparálással kiegyenlíteni, ezzel végül is a torzítási jellemző felharmonikus tartalmát csökkenti pár kHz tartományig. De hogy semmi sem tökéletes, ez a regenerátor is termel újabb zajkomponenseket, mert teljesítmény félvezetők nyitnak-zárnak. A 10Khz feletti zajkomponensekre viszont még még mindig szükséges passzív szűrőket alkalmazni.
A hálózati kábel "hatás" előtte és utána még mindig hallható ezeknél is.
továbbá, az aktív regenerátorok és hálózati kábelek, az ösvényt is beleértve, nem egymás alternatívái.fülelek írta: ↑2019.10.28., hétf. 21:35nem egészen... Az ingadozás mentességet stabilizátorral lehet megszüntetni/csökkenteni. Az Omega a hálózati 50Hz frekvenciájú táp torzítását csökkenti erőteljesen, némi kézi beállítással. Ez hangminőség javulást tud előidézni azoknál a készülékeknél, amelyek érzékenyek a hálózati áram torzítására (sok ilyen van,de nem mindegyik). nem szűrő és nem stabilizátor.audioline írta: ↑2019.10.28., hétf. 20:46Teljesen érthető. Az omega a tévhitekkel ellentétben nem szűrő, hanem úgymond jelkondicionáló, magyarán ingadozás mentes energiát biztosít. Leginkább forrás készülékek elé való. Némely erősítő elé kötve okozhat dinamika veszteséget, de a tisztább hang ott is tetten érhető. Az 1000-res amp előtt is szuper. Aki vett belőle anno, általában kotlik rajta. Nem kerül apróba...Aszpirin írta: ↑2019.10.26., szomb. 21:13
persze hogy érdekel annyira, és meg is fogadom a tanácsodat. Nálam most egyelőre biztosan a konnektor előtt van a nagyobb probléma (amit sajnos több dologból is tudok, de az egyik közülük, hogy semmi nem hozott még akkora áttörést nálam tápfronton, mint egy mezei Vibavoice Omega 500 a forráskészülékek betápja elé, na az tényleg nagyon hallható)...
Ha esetleg valaki kételkedik, a majesztro már itthon van, meg kell tőle kérdezni...