
Ha nem gond

Miért erre esett a választás audio pc helyett (ami irányvonal nekem azóta se szimpi) ?robi20064 írta: ↑2019.01.07., hétf. 19:47En egy UltraRendu-t hasznalok jelenleg, korrekt kis keszulek, plane LPS tappal vagy Sbooster-el-KP- írta: ↑2019.01.07., hétf. 18:37Sonore Microrendut vagy Ultrarendut próbáltatok már?
https://www.sonore.us/index.html
Picit sokalltam anno az árát, mikor vissza tértem a hálózati lejátszóhoz, de valahogy így kell működnie egy szoftvernek. Sajnos, azért nagyon nem mindeggy, hogy min fut. Dell laptop wifin egyértelműen rosszabb hang, mint analóg tápos pc kábellel csatlakoztatva.asebestyen írta: ↑2019.01.04., pén. 19:36Ez a Roon egy megváltás a többi szenvedés után. Baromi jó. Köszönöm a segítséget!![]()
A mai FM adók túlnyomó többsége eleve mp3 forrásból dolgozik. A Bartók mondjuk nem, de a stúdió és az adóállomás között digitálisan csatornán MPEG veszteséges tömörítéssel (az mp3-nál azért jobb minőség) közlekedik a jel. Nyugodtan kijelenthetjük tehát, hogy a mai FM rádiózás bár technológiájában analóg, de a műsor tartalmát tekintve digitális, így már nehezen tekinthető analóg forrásnak.PgSpa írta: ↑2019.01.05., szomb. 16:37Sajnos, ha társasház esetében nincs normális antenna, helyi antennával nincs normális vétel, nem tud mit tenni az ember.
Dobozban csücsül egy Denon TU 1500, szép emlékeim vannak vele, de kb. 10 éve egyre gyengébb kezdett lenni a vétel (Szombathely)-ezt többen tapasztalták. Előtte egy ST 240-el is nagy élményeim voltak...
A webrádió végül is egy kényszermegoldás, és annak ellenére, hogy mp3, egész kellemes. Amúgy most jövök rá, hogy a rendszeremen soha nem hallgattam még mp3-at felvételről, lehet, hogy az is elég lenne...![]()
Nemrég egy élő adást hasonlítottam össze a rádiómmal. A stream, bár elég jó volt, mégsem tudta megverni az 50 éves tuneremet. :)
köszi!! már nézem is, mondjuk az kicsit csalódás, hogy nincs tömörítés mentes.
webrádiók milyen minőséget képviselnek? 320kb/sec, vagy még kevesebb? Van amelyik tömörítés mentes? Bocs ha butákat kérdezek, soha nem foglalkoztam ezzel a témával.
Köszönöm a segítséget!robi20064 írta: ↑2019.01.04., pén. 18:59Elnezest picit felreertheto volt, a 30-60 napos trial nem a hivatalos oldalon szokott lenni.asebestyen írta: ↑2019.01.04., pén. 18:4714 napos trial van és kell bankkártya és sajnos nincs paypal.robi20064 írta: ↑2019.01.04., pén. 18:11
En csak egy nagyon rovid idore hasonlitottam ossze az Aries-en a Roon-t a sima Openhome-al. Akkor hangban nem fedeztem fel kulonosebben semmit, viszont amiota van Roon gyakorlatilag semmi mast nem hasznaltam, mert nem volt miert. Az UI nagyjabol verhetetlen, van egy eros DSP engine, az Audeze fulesekhez EQ, ha kell upsampling, parametric EQ, es egy rakas mas aprosag. Idokozben megjott egy NUC is es menni fog ra tesztelesre a ROCK. Ha nem valik be akkor meg mindig lehet AP Linux vagy mas distro ami tamogatja Roon-t es HQP- t is. Az ara tovabbra sem barati, de szokott lenni 30-60 napos trial es mar bankkartyat sem kell megadni mint regen.![]()
Az Auralic új firmware (6.0.2) már tartalmazza az upsamplingen, digit szűrőkön túl a parametrikus EQ-t, szobakorrekciót szintén.
https://www.nativedsd.com/information/roon
Lattam a 6.x feature listat es ugy tunik tovabbra is aldoznak a software oldalra nagyon korrektul. Upsamplingnel az kulonbseg lehet hogy mit bir az Aries CPU es mit az asztali geped amin a Roon Core fut (utobbi tippre joval erosebb).
14 napos trial van és kell bankkártya és sajnos nincs paypal.robi20064 írta: ↑2019.01.04., pén. 18:11
En csak egy nagyon rovid idore hasonlitottam ossze az Aries-en a Roon-t a sima Openhome-al. Akkor hangban nem fedeztem fel kulonosebben semmit, viszont amiota van Roon gyakorlatilag semmi mast nem hasznaltam, mert nem volt miert. Az UI nagyjabol verhetetlen, van egy eros DSP engine, az Audeze fulesekhez EQ, ha kell upsampling, parametric EQ, es egy rakas mas aprosag. Idokozben megjott egy NUC is es menni fog ra tesztelesre a ROCK. Ha nem valik be akkor meg mindig lehet AP Linux vagy mas distro ami tamogatja Roon-t es HQP- t is. Az ara tovabbra sem barati, de szokott lenni 30-60 napos trial es mar bankkartyat sem kell megadni mint regen.
Én egy Lumin D2-t használok alapvetően Roon-al, korábban Upnp alapon. Hangminőségben semmilyen különbséget nem tapasztaltam, ellenben ég és föld a kezelhetőség a Roon javára. További előny lehet Roon esetén az integrált szobaakusztika korrektor, a beépített Tidal (Roon vezérlés esetén nem kell, hogy a lejátszó rendelkezzen Tidal klienssel), akinek ez érdekes még dalszövegeket is le tudja realtime tölteni és mutatni, továbbá DSD felkonverziót is tud ( a mai DAC-ok többsége szebben szól DSD üzemmódban).asebestyen írta: ↑2019.01.04., pén. 14:43Kollégák! Akinek Roon ready a lejátszója, és használja is a Roont esetleg, van-e, lehet -e különbség hangban a szokásos upnp/dlna-hoz képest ugyanazon eszközön és milyen egyéb előnyei/hátrányai vannak?
Köszönöm,
ákos
Nah felteszem a Roont gyorsan...asebestyen írta: ↑2019.01.04., pén. 15:57Az Auralic egy marha okos kis cucc, de pl a netrádió beállításhoz almás cucc kéne, ahogy olvastam a saját lighningDS appal. Az új, 6.0.2 firmware települése óta (azaz 1-2 hete) a Tidal-t végre a Linn kazoo-val is rendesen lehet kezelni. Gyors is, minden szépen megy. A többi android app, pl a Bubble meg a Linn mind valamit rosszul csinál vagy épp kifagy állandóan. A Bubble ingyenesben pl max 16 tracket tölt át a lejátszási listába.SSS írta: ↑2019.01.04., pén. 15:11erre én is kíváncsi vagyok. Te mire használod/használnád? Amit én előnynek láttam - nem használom, csak utánanéztem/olvastam aztán saját igényeimhez túlzásnak találtam - az az brutal jó kezelő felület, különösen akkor ha több forrást - stream, NAS, rádió stb. - használ valaki.asebestyen írta: ↑2019.01.04., pén. 14:43Kollégák! Akinek Roon ready a lejátszója, és használja is a Roont esetleg, van-e, lehet -e különbség hangban a szokásos upnp/dlna-hoz képest ugyanazon eszközön és milyen egyéb előnyei/hátrányai vannak?
Köszönöm,
ákos
Namost ez is már valami, de én jobb szeretem a számítógépről vezérelni a dolgokat, mivel az folyamatosan megy, nagy tv-n sokkal kényelmesebb böngészni a kínálatot, esetleg elolvasni egy adott albumról az infókat. Vásároltam még régebben az Audirvana winfosos verzióját, amit nagyon szeretek, ha PC a lejátszó eszköz, minden szempontból. Ez ráadásul upnp eszköz kimenetet is tud, tehát a kimeneti eszközök közt ott van az Auralic is. Viszont track váltásnál az Audirvana-n megáll az állapotjelző, nem megy tovább, az Auralicon megjelenik az újabb track és mutatja is hol tart a lejátszása. Kis idő múlva azonban egyszercsak leáll a lejátszás és már nem is lehet onnan folytatni. Mindenen állítottam, amin csak lehet, de sehogy nem akar jó lenni.
Kérdésedre, nekem is pont azért keltette fel az érdeklődésem a Roon, mert mindent használnék, ha már van, Tidal, Minim szerver, Netrádiók. A Linnek jó a wines appja is, viszont mivel a HTPC-n fut a minim szerver is, ha a HTPC-re teszem a Linn appot, akkor a helyi mappákat nem látja, de tudok frankón tidalozni, netrádió meg egyáltalán nincs. Ha a Linn egy másik számítógépen van, akkor van Tidal, minim szerver, de akkor még egy gép az ölemben feleslegesen.
Kaef fórumtárs írt annó nagyon jókat a Roon-ról pl, de akkor még nem volt kompatibilis lejszó eszközöm, most meg már nem aktív sajnos itt.
Az Auralic egy marha okos kis cucc, de pl a netrádió beállításhoz almás cucc kéne, ahogy olvastam a saját lighningDS appal. Az új, 6.0.2 firmware települése óta (azaz 1-2 hete) a Tidal-t végre a Linn kazoo-val is rendesen lehet kezelni. Gyors is, minden szépen megy. A többi android app, pl a Bubble meg a Linn mind valamit rosszul csinál vagy épp kifagy állandóan. A Bubble ingyenesben pl max 16 tracket tölt át a lejátszási listába.SSS írta: ↑2019.01.04., pén. 15:11erre én is kíváncsi vagyok. Te mire használod/használnád? Amit én előnynek láttam - nem használom, csak utánanéztem/olvastam aztán saját igényeimhez túlzásnak találtam - az az brutal jó kezelő felület, különösen akkor ha több forrást - stream, NAS, rádió stb. - használ valaki.asebestyen írta: ↑2019.01.04., pén. 14:43Kollégák! Akinek Roon ready a lejátszója, és használja is a Roont esetleg, van-e, lehet -e különbség hangban a szokásos upnp/dlna-hoz képest ugyanazon eszközön és milyen egyéb előnyei/hátrányai vannak?
Köszönöm,
ákos
erre én is kíváncsi vagyok. Te mire használod/használnád? Amit én előnynek láttam - nem használom, csak utánanéztem/olvastam aztán saját igényeimhez túlzásnak találtam - az az brutal jó kezelő felület, különösen akkor ha több forrást - stream, NAS, rádió stb. - használ valaki.asebestyen írta: ↑2019.01.04., pén. 14:43Kollégák! Akinek Roon ready a lejátszója, és használja is a Roont esetleg, van-e, lehet -e különbség hangban a szokásos upnp/dlna-hoz képest ugyanazon eszközön és milyen egyéb előnyei/hátrányai vannak?
Köszönöm,
ákos
Ha elég jól értem, ez angolul annyit tesz, hogy "bocsika...."BLX írta: ↑2019.01.04., pén. 11:23Ez a válasz jött a Yamahától:
Thank you for your continued interest in Yamaha products. Yamaha has found that a part of network products now experience unstable connection to internet radio stations. Yamaha is confirming the situation. We sincerely apologize for any inconvenience.
Best Regards
Your Yamaha Customer Service Team
Ezek alapján én arra gondolok, hogy a helyzet átmeneti lehet...![]()