
Szomorú, hogy egy ilyen múltú brand, mint a Dolby nem felvenni akarja a versenyt a vetélytársaival, hanem ilyen aljas módszerekkel kiütni. Ezzel gyakorlatilag be is ismerte, hogy képtelen igazán minőségi felskálázó algoritmust kreálni, de nem is célja ahogy látom. Ilyen alapon a Sony is bejelenthetné, hogy a saját filmjeiket csak Sony lejátszóval lehet megnézni, esetleg csak az ő megjelenítőjükön. Autós hasonlat következik, bár lehet annyira nem jó, vagy ha a Tesla elkezdene olajfúró tornyokat gyújtogatni

Az én olvasatomban az Atmos anyagot szeretné védeni a legjobban, a csatorna alapúnál az Auro 3D-re nem vonatkozik a dolog (legalábbis az erdeti angol és magyar cikk is hasonlóan írja, bár szerintem nem teljesen pontos a fordítás):
„• Channel-Based DD/DD+, Dolby TrueHD 5.1 and 7.1 codecs shall not be height virtualized by any 3rd party upmixer (ie. DTS). (This implies height virtualization without height speakers. DTS has this capability but Auro-3D does not).”
„csatornaalapú Dolby Digital/Dolby Digital+, Dolby TrueHD 5.1-es és 7.1-es kódoló/dekódoló (vagyis az ezzel dekódolt tartalom) nem alakítható virtuális magassági hanggá semmilyen harmadik fél felkeverővel (ez jelenleg csak a DTS Neural:X-re illetve az azt tartalmazó DTS Virtual:X-re vonatkozik).”
Összeesküvés elméletnek tűnhet, de a mai világban minden a pénz körül forog. Az AVR és procik esetében a cél a minél több funkció és hangformátum kezelése, egyre több marhaságok pakolnak bele ezekbe a gépekbe. Lehet ebből akár egy legális zsarolás is, tegyék le a Dolbynak a –gondolom nem kevés- pénzt és mehet a móka tovább. Kíváncsi leszek, hogy a tengeren túlon a Dolby és a gyártók között pereskedés nélkül hogy fog ez a dolog átmenni, mert ott ugye minden f.ságért lehet bíróságra menni és nyerni is. Nem tudja valaki, hogy valamelyik érintett cégcsoport reagált már erre?